JAN VAN MUNSTER vegen ze zo van tafel. Alsof het helemaal niks voorstelt. Ze negeren het alsof het geen enkele pedagogische, culturele en wetenschappelijke waarde heeft." Het blijft gonzen Een observatiepost met de vensters op het landschap gericht. Zo'n plek, daar doe je iets voor. Onmacht voert de boventoon, het emotioneert hem want wat kun je? "De plannen en de bezwaarschriften liggen nu bij de Provincie Zeeland en ik kan niet meer doen dan afwachten. Je hoopt natuurlijk altijd dat er een wonder gebeurt. Ik heb met Harry van Waveren gesproken, de nieu we gedeputeerde voor onder andere cultuur en ruimtelijke ordening, en die duikt er nu pas in. Hij geeft me wel een goed gevoel, 't Is in elk geval een man die hier nieuw is in de politiek dus hij kan er fris tegenaan kijken. Hij is geboren op Schouwen-Duiveland, heeft dus iets met het eiland en dat is ook een voordeel. Maar of hij hier nog iets aan kan doen? Mocht het ons niet gegund zijn dan zal de rechter moeten beslissen of het wel of niet mag en of er fouten zijn gemaakt. Het zal verdomd moeilijk zijn. De hele affaire is zo dichtgetimmerd en er ligt van beide kanten zoveel op tafel. Weet je wat zo gek is? Als je politici erop aanspreekt dan zeggen ze steevast: jullie zijn te laat. En voor die tijd waren we te vroeg. Te laat - te vroeg. Daartussen lijkt geen tijd te bestaan." "Wat me eigenlijk nog het meest kwetst is dat het gewoon niet netjes wordt opgelost. Er is nog nooit iemand van de gemeente geweest die met mij heeft gesproken. Ik heb brieven geschreven, m'n bezwaren over al neergelegd, de Stichting SCHOON-GENOEG en de Vereniging Stad en Lande hebben fantastische dingen gedaan. Er wordt niet naar geluisterd. En dat bedroeft me want daarin zitten mensen die wél kunnen kijken, die houden van dit eiland. Accu voor twee (1991) Graniet- 5 x 60 x 55 cm. elk Collectie Dresdner Bank Frankfurt Particuliere collec tie, San Diego Neuman, Magasin 3 Konsthall, Stockholm. Foto: Leo van Kampen 85

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2003 | | pagina 87