Met een stompje van een rood timmermanspotlood geschrev L O VAN D R I E L In het vorige Zeelandboek (ZL7) is een geschreven portret opgenomen van de dichter 'Laurens Geerse, dichter van de Vischmarkt'. In de ondertitel werd een regel uit een gedicht van hem geciteerd: In loden schoenen van het schone voelde ik mij staan in een gedicht. Geerse - geboren op 30 juni 1930 - is een boerenzoon uit het Walcherse Vrouwen polder. Hij begon vrij laat en schoorvoetend gedichten te schrijven waarin het land schap en de natuur, ook ironie en satire een grote rol spelen. Daarnaast schreef hij proza en ingezonden brieven in de Zeeuwse courant. Halverwege de jaren negentig werd hij getroffen door een herseninfarct waardoor zijn taalvermogen ernstig werd aangetast. Onder invloed van het portret in Zeelandboek 7 en de hernieuwde belangstelling voor zijn werk heeft hij met name de laatste jaren weer enkele gedichten geschreven. Het werk van Laurens Geerse is moeilijk te vinden. Veel poëzie verscheen in tijd schriften. Er zijn enkele gedichten door Hans Warren en Mario Molegraaf opgeno men in verschillende Poëzie-kalenders van Meulenhoff, wat op zichzelf een terechte erkenning van hem is. In een zeer beperkte oplage verscheen lang geleden een kleine bundel gedichten en in eigen beheer liet Laurens Geerse enkele deeltjes bijzonder proza - verhuld autobiografisch en geëngageerd satirisch - verschijnen. Enkele vrienden van de dichter hebben het initiatief genomen om te komen tot een uitgebreide selectie van zijn verzen. De bundel beoogt een soort 'verzameld werk' en wil een representatief overzicht geven. Bijzonder in de bundel is dat daarin zowel gepubliceerde als vele ongepubliceerde gedichten zijn opgenomen. De keuze en de verzorging heeft in overleg met de dichter plaatsgevonden. De bundel zal verschijnen in een fraaie klassieke vormgeving met een foto van de dichter en een kort bio- bibliografisch nawoord. Dankzij deze bijzondere, eenmalige uitgave kunnen belang stellenden genieten van de verzen van de dichter die onder meer de volgende regels op zijn naam heeft: 'We zien de zomer zachtjes komen'; 'Aan tere herinneringen is het schoorvoetend wennen'En ik herrees uit voor- en achteras'Ik ging naar Dishoek en kwam te Zoutehinde 179

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2004 | | pagina 181