Landschapsplan: piketpalen naar de toekomst agro-business en als iemand die weet wat goed is voor een onderneming als de Wilhelminapolder. De maatschap was, is en blijft een zakelijke onderneming van maten, die baat hebben bij een financieel goed resultaat van hun gezamenlijk eigen dom. Dat is het kader voor Jan Paul van Hoven om de lijnen voor de toekomst van de Wilhelminapolder uit te zetten. Inmiddels zijn er verschillende plannen voor de inrichting en ontwikkeling van het polderdomein gemaakt. Het laatste door het bureau Bosch Slabbers, tuin- en landschapsarchitecten. Het is een ambitieus plan, dat uitgaat van een versterking van de agrarische functie met andere functies, die de rentabiliteit van de onderneming en de kwaliteit van het landschap kunnen verhogen. Het is bij de gedelegeerden, de maten, de provincie en ook bij de gemeente Goes in goede aarde gevallen, al roept het bij sommigen nog wel vragen op als het helemaal zo zou wor den uitgevoerd, zoals het nu op schrift staat. Dit plan grotendeels realiseren betekent overigens opnieuw dat de Wilhelminapolder trendsetter is in plattelandsontwikkeling. Waar gaat het om? In grote lijnen om ideeën voor de bouw van een nieuwe nederzet ting van 35 villa's en 75 starterswoningen op het terrein van het proefstation, 9 land goederen in de Oost-Bevelandpolder in het kader van de provinciale 5 ha-regeling, ontwikkeling van aquacultuur in diezelfde polder, de bouw van appartementen in de boerderij Hongersdijk, de ontwikkeling in samenhang met de Ecologische Hoofd structuur van vier terreinen voor verblijfsrecreatie in combinatie met aan te leggen natuur: op een strook zuidelijk en evenwijdig aan de Perponcherweg, op een terrein ten zuiden van de Blauwewijk, de derde op de ruimte ten westen van de Roodewijk tussen de Langeweg en de watergang en de vierde in de Oost-Bevelandpolder in de oostelijke punt, pakweg achter de uitspanning 'Het Loze Vissertje'. Ook voorziet het 20

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2004 | | pagina 22