Oosterschelde-aquarium plan in een uitbreiding van de Goese Golf met 18 holes, waarbij de boerderij Mossel- bank het nieuwe clubhuis wordt. Tenslotte wordt in het plan het noordelijk deel van de polder ten oosten en ten westen van de Deltaweg als eventuele locatie voor wind molens aangemerkt. De gemeenteraad van Goes, die aanvankelijk aandrong op een haalbaarheidsonderzoek naar windmolens op die plek, is er niet zo enthousiast meer over. zo valt te lezen in de Proviciale Zeeuwse Courant van 16 maart 2004. Wat zei Jan Paul van Hoven daar ook alweer over? Er is één element van het oorspronkelijke plan van Bosch Slabbers in de voorbespre king met de gedelegeerden van de Wilhelminapolder gesneuveld. In het verlengde van de oude veersteiger van het Katseveer, op dezelfde locatie, waar Bert Meijering zijn oog heeft laten vallen, hadden ook Bosch Slabbers landschapsarchitecten een voorziening ingetekend voor commerciële viskweek en een zee-aquarium. Ze zagen daar mooi vormgegeven bassins voor zich. ook een groot rond aquarium en daar achter een soort Grand Canal. Volgens Jan Willem Bosch hadden ze wel weet van Meijerinks plannen, maar ze hadden die niet gezien. Ze hebben er een eigen invulling en vooral vormgeving aan gegeven. Dat dit deel van het plan tijdens het overleg met de gedelegeerden gesneuveld is. verbaast Jan Willem niet erg. Daar zullen de eerdere plannen van Meijering mede debet aan zijn. In de eerste plaats wordt mogelijk gevreesd dat een toeristisch attractief centrum hier teveel concurrentie zou betekenen voor Waterland Neeltje Jans, waarvan de vice-voorzitter van de gedelegeerde maten commissaris is. In de tweede plaats heeft men vermoedelijk niet zoveel fiducie in de vormgevingsaspecten, die bij Meijering niet in goede handen zou zijn. Jan Willem Bosch is daar duidelijk over. "De ideeën van Meijering zijn wel goed, maar ik moet er niet aan denken dat hij ze daar uitvoert op de manier, zoals zijn plan nu is gepre senteerd. Het mist schoonheid, het mist een vormgeving van allure. Het ontwerp van de Architecten Alliantie is geen inspirerend top-ontwerp en dat is nu precies waar die plek wel om vraagt." Overigens is dat laatste ook de makke van Waterland Neeltje Jans. Rinus Anthonisse schrijft in de PZC van 5 maart 2004: "Ondanks de ingebruik name van het nieuwe entreegebouw Delta Plaza, kan Waterland met de beste wil geen themapark van internationaal aanzien worden genoemd. Plaza wordt omschreven als een landelijk gebouw, een overdekt dorpsplein. Precies het niveau waarop Neeltje Jans is blijven steken: een dorp, dat al lang een grondige restauratiebeurt ontbeert. Waterland als geheel ontstijgt het provinciale niet. Het schuift langzaam op richting pretpark." Ook Jan Willem Bosch vindt het bij Waterland Neeltje Jans nog steeds een rommeltje. "Stel je vóór dat dat hier in de Wilhelminapolder ook zou gebeuren!" Als hem wordt voorgelegd dat hij daar dan toch zelf mede debet aan is, omdat zijn bureau immers ook voor Neeltje Jans een masterplan heeft gemaakt, antwoordt hij: "Ja, dank je de koekoek. Wij hebben wel een mooi plan gemaakt, maar daarvan is door Bert van de Hoef (de directeur van Neeltje Jans) nog maar een fractie uitge voerd. En dan rammelt het". Afgezien van Neeltje Jans, waar in een verder verleden ook Bert Meijerink plannen voor had, die stukliepen op onder andere de op zijn best passieve houding van de toenmalige Hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat Directie Zeeland. Hein l 1 Avv,', sfivf Foto: Jan Willem Bosch Overige foto's: Kees Bos 21

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2004 | | pagina 23