straling roept nu eenmaal reacties op.Ik heb me eerst goed verdiept in de materie. Ik raakte geïnteresseerd in het proces en onder de indruk van de veiligheid. Ik wilde meer dan - dat was de opdracht - alleen de binnenkant van het gebouw sieren. Ik wilde een creatie die ook voor de omgeving zichtbaar is. Zo rijpte het idee om iets met de buitenkant van het HABOG te doen. De buitenkant als katalysator om COVRA onder de aandacht te brengen en te houden. Het gebouw als state of the art. Een gebouw dat de buitenwereld beschermt. Maar ook een gebouw dat in een industriële omgeving laat zien wat het doet. Ik wilde de kijker prikkelen door het HABOG gebouw (90 meter lang, 45 meter breed en 20 meter hoog) in een oranje jasje te steken. Oranje is de overgangskleur van rood (gevaar) naar groen (veilig). Op de 1,70 meter dikke betonnen muren zijn de belangrijkste natuurkundige formules van de twintigste eeuw aangebracht in groen. Bij elke schilderbeurt wordt de kleur oranje lichter weergege ven. In 2103 komt men bij wit uit. Door die kleurverandering wordt de straling en warmte die in de loop van de tijd afnemen gesymboliseerd. Door de kleur en de formules heeft het gebouw een identiteit van betekenis gekregen. Ik heb niet stiekem mijn signatuur op het gebouw gezet. Geen moment heb ik gedacht om me te willen vereenzelvigen met denkers als Einstein en Max Planck, de geeste lijke vaders van deze formules." Ging alles van een leien dakje? De architect stond in eerste instantie niet te juichen over zijn idee. Verschillende instanties moesten toestemming geven tot aan de staats secretaris toe. Vergeet niet dat het idee van William Verstraeten na de aanslag van de 1 le september op de Twin Towers ingediend werd.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2004 | | pagina 61