Het verhaal U S E U M Deze wijze van vormgeven is een voorbode voor wat er in de toekomst met de kleine wisseltentoonstellingen en met nieuwe accenten in de vaste opstel lingen in het Zeeuws Museum gaat gebeuren. Om werken aan publiek te introduceren moet er soms abrupt en moedig ingegrepen worden. Intuïtie, kleurgevoel, ruimtelijk inzicht en experimenteerdrift zijn daarbij onontbeer lijk. Felle accenten brengen de meest bijzondere waarden in een werk naar buiten. Sommige ontwerpen van de Wonderkamer blijken te nadrukkelijk aanwezig, andere te sober, weer andere behoeven meer licht. Een enkele keer wordt zelfs besloten iets opnieuw te doen. Maar het risico van misluk king brengt ook geweldige resultaten. Het vermaarde schelpenkabinet pronkt in een felroze ruimte, de mummie in een helblauwe grafkamer, klokken stra len in kleine spiegelkastjes en de narwaltand schittert op een in een blauw kader gevatte afbeelding van een zilveren walvis die de kleuren van de regenboog weerkaatst. Geen van deze objecten is ooit zo mooi te zien geweest in het Zeeuws Museum. Vijf maanden lang zijn er wekelijkse brainstormbijeenkomsten. Deelnemers zijn medewerkers van de afdelingen collectie en educatie en een stagiaire van de Universiteit Utrecht. Ze maken een lijst met topstukken die in de nieuwe vaste opstellingen van het museum komen. Vervolgens wordt er geschrapt en toegevoegd aan de hand van thematische verbanden. De brain- stormgroep bediscussieert thema 's, zoekt moderne tegenhangers van oude objecten, benadert experts en bedenkt locaties. De vergaarde kennis wordt 109

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 111