Haringen en mollen DROOM ZEEUWS TOUR COMITÉ in de landbouw en tegen die tijd de oogst binnen was. mogen we aannemen dat die kermis een groot feest was. Er werden er allerlei volksspelen en wed strijden georganiseerd. Tijdens een van die kermissen doet Sylvia aan een hardloopwedstrijd mee, maar ze is zo snel, dat de organisatie besluit haar bij de mannen in te delen. De rennende boerenjongens komen met knalrode koppen over de streep: dat komt niet door de geleverde inspanningen, maar het is van schaamte: Sylvia D'Haene heeft ze allemaal naar huis gelopen. Theo, zoon van Sylvia en Piet Middelkamp, wordt op 23 februari 1914 geboren in de Mérodestraat op enkele tientallen meters van de grens. Theo is het zesde kind. Na hem volgen nog drie Middelkampjes. Zodra de kinderen kunnen, worden ze aan het werk gezet om wat extra geld binnen te halen voor het grote gezin. Al tijdens zijn lagereschooltijd gaat Theo, net als zijn vader, de deuren langs. Maar niet met lappen stof, hij leurt met haring. Dat doet hij liever dan op school zitten. 'Ik had altijd straf. Ik had het ook altijd gedaan. Ik was Hollander.' Dat laatste klopt. Theo heeft door het Nederlanderschap van zijn vader en grootvader altijd de Nederlandse nationaliteit behouden. Vandaar dat hij in 1934 opgeroepen wordt om in 's-Hertogenbosch zijn militaire dienstplicht te vervullen. Tijdens de mobilisatie trekt hij opnieuw zijn soldatentenue aan en wordt gelegerd in Den Haag. In de jeugd van d'n Fiel leeft in de streek rond Kieldrecht het wielrennen enorm. 'Je had hier Fonske Deloor en zijn broer Staf. die won twee keer de Ronde van Spanje. Frans Pauwels, ook nen grote. Dat waren goden hier. Als 122

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 124