Tour de France DROOM ZEEUWS TOUR COMITÉ De populariteit is grensoverschrijdend. In Kapellebrug en zelfs in Temeuzen kan het sportminnend publiek de piste bezoeken. In Terneuzen hebben ze een houten baan aan de Molendijk, dat is in de buurt van de Moffenschans. In het begin van de jaren dertig geniet het wielrennen op de weg in Neder land geen populariteit. Het is dan van overheidswege domweg verboden om op de openbare weg wielerwedstrijden te organiseren. 'Ik ben 22 jaar, een grote journalist. Joris van den Bergh, de grootste van Nederland, staat aan mijn deur. "Zoude nie mee wille naar de Ronde van Frankrijk?" 'Astamblief zeg, ik heb nog nooit genen berg gezien meneer van den Bergh. Alleen molshopen hier rond Kieldrecht.' Theo iaat zich toch overhalen en samen met de broers Albert en Toon van Schendel en Albert Gijzen laat hij zich inschrijven als lid van de Nederlandse landenploeg. Op 6 juli 1936 airiveert Theo in Parijs om de volgende dag te starten in de dertigste Tour de France. De Nederlandse ploeg wordt die avond ondergebracht in Hotel Bouilly Lafayette. 'Veel Belgen die ik kende. Die noemden mij kaaskop en rot-Ollander. want ze konden van mij goed op d'r kloten krijgen eeh. Ze zeiden ook: "Wacht maar tot we in bergen komen dan gaat uw bekse kleiner zijn, zulle!" Toen was iedereen gelijk. Alle deel nemers zaten bij mekaar aan grote tafels en iedereen at hetzelfde. Daar moest je inschrijven en al die flauwekul. Je licentie laten zien. da ge in orde waard. Ik heb toen een etappe gereden, van 405 kilometer lang. 's Avonds vertrokken we, om een uur of tien, en dan de andere avond ginder aanko- 124

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 126