■^Rme iHfeS: Geen roem maar poen M ZEEUWS TOUR COMITÉ Theo is in 1936 op slag een beroemde Nederlander. Maar daar heeft hij lak aan. 'Met roem en eer komt er geen brood op de plank. In de Tour de France verdiende je niks. Ik kreeg voor die hele Tour drieduizend franc en in een kermiskoers kon ik toen vijfduizend franc verdienen.' Theo reist van kermiskoers naar kermiskoers en verdient daar veel geld mee. Niet alleen door te winnen. 'Er viel toen veel geld te verdienen, jongen ik heb geld geschept! Ik reed die criteriums met den macht. Ik kreeg startgeld, en ik heb veel wedstrijden verkocht, honderden. Het is geweest dat den oor log er nog niet was, dat ik duizend gulden kreeg. Ja, da was veel geld. Maar met Gerrit viel niks te klote. Het was een ronde ergens achter Breda, ik zei: "Gerrit wil de winne vandaag?" "Da's goe." "Dan kostje dat duizend gulden, en als je dat niet wil betalen, dan word je vandaag tweede." Den lomperik, die wilde nie. Ik won en Gerrit Schulte werd tweede.' Fiel zijn stelling luidt: 'Met eer kun je niet naar de winkel, dat kan alleen met poen.' Toch heeft Fiel na 1936 veel roem en eer vergaard. Tijdens verschillende wereldkampioenschappen heeft hij goud, zilver en brons veroverd, een prestatie die tot nu toe geen enkele andere Nederlander heeft geleverd. Bovendien is hij vier keer Nederlands kampioen op de weg geworden. Nooit echter heeft de Nederlandse overheid zich geroepen gevoeld om deze topsporter te eren met een onderscheiding.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 129