Van Rothuizen tot RDH ROTHUIZEN DOORN HOOFT een ontwerpende benadering van ruimtelijke vraagstukken in de landelijke en stedelijke omgeving. Dit resulteert in toekomstvisies, structuur-, bestem- mings-, verkavelings- en inrichtingsplannen. De ruimtelijke en maatschappe lijke omgeving zijn voor beide disciplines altijd uitgangspunt bij de analyse, het ontwerp, de organisatie en de aansturing van de planvormingsprocessen. En vanzelfsprekend hoort hier ook een strategie bij om draagvlak voor een oplossing te creëren. Bij RDH werken thans zo'n negentig mensen. Naast architecten en steden bouwkundigen zijn er specialisten op diverse terreinen, waarmee het bureau tal van complementaire adviesdiensten kan verlenen. De basis van RDH wordt gelegd door de Middelburgse architect Arend Rothuizen, die zich in 1930 zelfstandig vestigt. Tot dan toe was hij architect in dienst van zijn vader, Frans Rothuizen. In 1942, tijdens de wederopbouw van Middelburg, fuseren Arend Rothuizen en de Goese architect Piet 't Hooft tot het bureau 'Rothuizen en 't Hooft'Begin jaren negentig van de vorige eeuw, als de derde generatie 't roer overneemt, komt het architecten bureau van de eveneens Goese architect Maarten van Doorn binnen de gele deren. Sindsdien is het 'Rothuizen van Doorn "t Hooft', afgekort tot RDH. In 1997 wordt er een vestiging in Breda geopend. In 1999 volgt de overna me van architectenbureau Gruisen en Sanderse in Temeuzen. Formeel is de Frans den Hollanderlaan in Goes de hoofdvestiging van RDH. In de praktijk functioneert het bedrijf letterlijk en figuurlijk als netwerkorganisatie. Tussen de grootste vestigingen ligt een glasvezelkabel, zodat in Breda en Middel burg meegetekend kan worden met de medewerkers in Goes en andersom. In Goes werd begonnen in "t Soepuus'. een prachtig gebouw met een toren tje. Daarna werd verhuisd naar het Weeshuis, gelegen in de schaduw van de Maria Magdalenakerk. Eind jaren zestig wordt de Frans den Hollanderlaan de thuisbasis. In Middelburg beschikt het bureau sinds 2002 over de histori sche Stadsschuur, de voormalige stadstimmerwerkplaats van de gemeente Middelburg. Daarvoor was het, na een korte periode aan de Kousteensedijk, jarenlang gevestigd aan de Londensekaai. Terneuzen is een bescheiden vesti ging in een door Gruisen en Sanderse zelf ontworpen, strak ogend kantoor gebouw. In Breda is RDH al aan haar derde locatie toe. Na een bescheiden start aan de Meerten Verhoffstraat groeide het bureau al snel uit zijn jasje. Na een tijdelijke tussenstop vestigde het bureau zich recent in en rond 'Lunet B': over dit uit 1843 stammende restant van een kazemat werd een grote glazen doos gebouwd. In september van dit jaar, 75 jaar na de start van Arend Rothuizen, wordt dit spectaculaire gebouw officieel in gebruik genomen.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 134