n Boerderijen Van idee naar werkelijkheid Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg 1988. Piet Dekker zocht het in de uitdaging om grote en kleine gebouwen te ont werpen die onderdeel van hun naastgelegen omgeving uitmaakten. Daar onder zijn markante gebouwen als de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg, het voormalige hoofdkantoor van de PZC in Vlissingen, het verpleeghuis van de Comeliastichting in Zierikzee, het COVRA-kantoor in Vlissingen- Oost en de uitbreiding van de provinciale secretarie naast de abdij. Een opvallende creatie is aan het oog van de passant onttrokken. Het ligt op het terrein van het hoofdkantoor van Delta NV in Middelburg. Het is een doosvormig, rond. knalgeel, stalen gebouw. Hierin wordt de elektriciteits infrastructuur met behulp van geavanceerde apparatuur bewaakt. Zeeuwse monumentale boerderijen hebben een eigen karakter. Hein de Vries pleit voor een sloopverbod voor monumentale boerderijen die een hoge beeldbepalende waarde hebben voor hun directe omgeving. Zoals de rietgedekte boerenschuur: tijdloos mooi en geworteld in het Zeeuwse land. De Vries beseft dat behoud van dit culturele erfgoed nauw samenhangt met de toekomst van de agrarische bedrijvigheid. De laatste ontwikkelingen vor men zeker een bedreiging voor het behoud van dit soort monumenten. Wat zijn de mogelijkheden voor hergebruik van de op dit moment veelvuldig vrijkomende agrarische complexen? Schuren inzetten voor het gebruik van andere functies behoort soms tot de mogelijkheden. Hein wijst op de raad- en trouwzaal van de gemeente Borsele. Een ander voorbeeld is vestiging van een kantoor in dit soort monumentale panden. Het door het bureau zelf ont worpen kantoor van RDH in de Stadsschuur van Middelburg is een goed voorbeeld van alternatief gebruik van een vrijgekomen monumentale schuur in een stedelijke omgeving. Terugkijkend wil Hein de Vries nog wel iets kwijt over RDH. 'Ik vind het belangrijk dat er altijd gewerkt is aan de continuïteit van het bureau als bedrijf. Vooral de laatste jaren is er gekozen voor een breed palet aan taken. Dat dwingt tot enige structuur en zorgt voor zekerheid. Als je alles ophangt aan het succes van een enkele trendy architect dan loop je risico. Bij vertrek van zo'n coryfee stort alles als een kaartenhuis in elkaar.' Net na de fusie met Van Doorn, in 1993, begint Huub Droogh zijn carrière bij RDH. Na zijn opleiding Planologie, gevolgd door een opleiding Steden bouwkunde aan de Academie voor Architectuur en Stedenbouw, heeft hij met een paar vrienden een eigen bureau, dat zich bezighoudt met steden bouw en verkeersadvisering. Na twee jaar krijgt hij een baan bij het Mini sterie van EZ, waar hij als ambtenaar betrokken is bij regionale ruimtelijke 138

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 140