De inrichting van de toekomst en de plaatselijke bevolking restaureerde hij een deel van de lemen stad Djenné in Mali. Begrippen als regionale en culturele identiteit, sfeer en vei ligheid transponeerde hij vanuit deze hectische en dichtbevolkte Afrikaanse stad naar Nederlandse projecten voor grotere leefgemeenschappen. De 152 zorgwoningen van de Blauwe Hoeve in Hulst, de 120 woningen in het Brabantse Hoeve en de 160 woningen in Oudenbosch, ondergebracht in een voormalig kloostercomplex, zijn hier voorbeelden van. De maat en de schaal van de projecten wordt ingezet om een levendige en leefbare samenleving te creëren, waar ruimte is voor een breed palet aan voorzieningen: van grand café tot palliatieve zorg. Ben Westenburger tekende voor de nieuwbouw van de Hogeschool Zeeland. De nieuwe ingang van het Zeeuws Museum moet de blikvanger worden om de drempel naar het reeds enkele jaren gesloten museum te slechten. Andere wapenfeiten zijn: het transparante CZ-kantoor en het gebouw van verzeke ringsmaatschappij ZLM in Goes, en de overkapping van het tolplein van de Westerscheldetunnel. Werken de Zeeuwse architecten en stedenbouwkundigen van RDH ook bui ten Zeeland, het is ook goed dat die van buiten Zeeland in de provincie aan de slag kunnen. Volgens Huub Droogh kunnen ze prikkelend werken en goede impulsen geven. 'Er is een kans dat een dergelijk architect op een andere manier tegen onze regio aankijkt. Het blaast de stof van de Delta af. En het doet ook stof opwaaien. Maar ze moeten daarbij wel kennis nemen

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 147