Het Stengeplein heeft na de herinrichting (1999) juist een overwegend groen karakter gekregen. Het grote grasveld biedt ruimte voor manifestaties, waar onder de jaarlijkse dorpskermis. Bijzonder gegeven van het Stengeplein is de concentratie van drie basisscholen. Gelijktijdig met de herinrichting van het plein zijn ook de schoolpleinen van deze scholen ter hand genomen. De inrichting van de schoolpleinen was zeer verouderd en gedateerd. De scholen lagen verstopt in wild uitgegroeid groen. De belangrijke maat schappelijke functie van de scholen kwam hiermee bepaald niet tot haar recht. Scholen moeten gezien worden en opvallen in de samenleving! Daarnaast waren de toegangen tot de scholen vanwege de verscholen ligging en het autoverkeer, dat tot dichtbij de ingangen kon komen, erg gevaarlijk. Tijdens het ontwerpproces, waarin niet erg op de oude eigendomsgrenzen van de scholen werd gelet, laaide de schoolstrijd als het ware op. De prote stants-christelijke, de rooms-katholieke en de openbare basisschool werden het uiteindelijk toch eens over een grootscheepse herordening van de terreinen. Karakteristiek voor de nieuwe schoolpleinen is de ovale vorm van elk school plein en het bomendek van Valse Christusdoom. dat in de toekomst ook in de rest van de parkzone wordt doorgetrokken. De tweede fase van de herinrichting van de Dorpsstraat is in 2000 uitge voerd. De eerste fase had betrekking op het winkelhart van het dorp. De tweede fase betreft het zuidelijk deel van de Doipsstraat, dat zich op de overgang naar het landschap van de Zak bevindt. De sfeer van dit gedeelte van de straat is hierdoor heel anders en veel landelijker. Ook de aanwezigheid van de buitenplaats Landlust (een restant van de voormalige ridderhofstede

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 157