Herinrichting dorpscentrum 's-Heerenhoek 151 m ■■■-■v I i I;-ff. lange dorpstraverse, die van oost naar west bestaat uit de Langeweg en de Gravenstraat met het kerkplein zijn onder handen genomen. De Langeweg (uitvoering 1997/1998) was een brede straat waar hard werd gereden. De straat had hierdoor tal van aanpassingen ondergaan. Zo waren drempels en asverleggingen aangelegd. Met de herinrichting zijn al deze ele menten opgeruimd. De verkeersveiligheid is vergroot door te kiezen voor een vergaande versmalling van het wegprofiel. De gewonnen ruimte komt ten goede aan de voetganger en een grasstrook waarin eikenbomen zijn geplant. De herinrichting van de 's-Gravenstraat (2003) borduurt voort op deze bena dering. Ook hier is het wegprofiel versmald in combinatie met geklinkerde trottoirs. Het kerkplein is tezelfdertijd verbijzonderd door van een afwijkende klinker gebruik te maken. Het gehele kerkplein is van gevels tot kerkmuur in het zelfde materiaal uitgevoerd. De plaatsing van de nieuwe bomen reguleert de verkeersafwikkeling en het parkeren op 'natuurlijke wijze'. De bomen geven op termijn intimiteit en beslotenheid aan het plein. 's-Heerenhoek is als echt dijkdorp tot ontwikkeling gekomen op de plaats waar de West-Kraaijertpolder, de Nieuwe Kraaijertpolder en de Borssele- polder elkaar raken. De oorspronkelijke bevolking van 's-Heerenhoek is voornamelijk uit Brabant afkomstig. Dit verklaart de dominantie van het katholieke geloof in het dorp. De bevolking bestond oorspronkelijk voor- 159

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 161