Bestuurlijk en maatschappelijk draagvlak ondermeer de voorzitters van de Bond van Nederlandse Stedenbouwkundigen (BNS) en van de Nederlandse Vereniging Voor Tuin en Landschapsarchitec tuur (NVTL) zitting hadden, sprak haar waardering uit voor de structurele aanpak van het proces. 'Op subtiele wijze worden de oorspronkelijke kwali teiten van de openbare ruimte opnieuw blootgelegd, of behoedzaam gewij zigd indien daar vanuit gebruikoverwegingen aanleiding toe is. De jury onderkent het belang van dergelijke ingrepen voor de hele dorpsgemeen schap. omdat het de centrale ruimtes in het dorp betreft en spreekt de hoop uit dat de consequent doorgevoerde samenwerking tussen opdrachtgever en opdrachtnemer van dit winnende plan elders navolging zal vinden.' Bij alle herinrichtingsplannen in Borsele heeft de bevolking een grote inbreng gehad. Werkgroepen waarin alle geledingen van de bevolking vertegenwoor digd waren, hebben meegedacht en voorstellen aangedragen. Er is gebruik gemaakt van de in de dorpen aanwezige kennis en ervaring, waardoor uitein delijk plannen konden ontstaan die konden rekenen op een groot maatschap pelijk draagvlak. De plannen zijn met en voor de bevolking tot stand gekomen. Ook de diverse gemeentebesturen, die tot nu toe verantwoordelijk waren voor de plannen hebben zich enthousiast en met overtuigingskracht ingezet. In het verleden waren dat Jan Bart Mandos en Pieter Voliaard: nu zijn dat Jaap Gelok en Marga Vermuë. Zonder dit bestuurlijk enthousiasme was het niet mogelijk geweest een dergelijke grote reeks van plannen binnen een relatief korte periode uit te voeren. Maar ook het enthousiasme bij de ambte lijk betrokkenen is onverminderd groot. Niet onvermeld mag hier blijven dat 167

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 169