Vernatte groenstructuur Wonen in, op en aan de dijk Anders omgaan, met nieuwe woonmilieus. (Bróhi RDt-i architecten stedenbouwkundigen INNOVATION ISLAND een steeds meer op een diensteneconomie steunende samenleving zou, gesteund door een groeiende groep 55+'ers op zoek naar een aantrekkelijke, schone en veilige leefomgeving, wonen wel eens de voorloper van het wer ken kunnen gaan betekenen. De vergrijzing van Nederland aangewend voor een verjonging van de economie van Schouwen-Duiveland! Maar hiervoor geen afgeschermde, besloten seniorendoipen gaan bouwen, maar innovatief, vraaggericht en kleinschalig voortbouwen op aanwezige structuren en bestaande doipen. De samenleving op Schouwen-Duiveland gaan inrichten op datgene wat onafwendbaar op ons afkomt: de vergrijzing van Nederland. Door gelijktijdig op een doordachte manier de grenzen voor vestigers van buiten het eiland op een wervende manier open te zetten, kan hiermee gelijk tijdig het noodzakelijke dienstenpakket voor de eigen inwoners veiliggesteld worden. De aantrekkelijke woonomgeving inzetten als trekker voor jonge mensen, die wel brood zien in het leveren van services en diensten aan hun vergrijzende medemens. En die hun gezinnen liever stichten in een schone, groene, veilige leefomgeving aan de rand van het economische en industriële hart van Nederland dan hun familie dagelijks bloot te stellen aan de negatie ve kanten van de stedelijke samenleving. Hierdoor economische, culturele en maatschappelijke impulsen, gericht op de leefbaarheid van het eiland uit lokken. Slimme koppelingen tot stand proberen te brengen, die alleen moge lijk zijn in een gemeenschap waar de lijnen kort zijn en de noodzaak tot ver andering diep doordrongen is in het politiek en maatschappelijke besef. 177

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 179