•-V; K Terug naar Renesse Stelling: Zeeland kan 'hip' worden voor een 'Jan de Bouvrie' publiek I N N Stelling tijdens het werkcrtelier (Foto: J. des Bouvrle; Het grote, metamor fose ideeënboek): bouwsector dan ook volop kansen om op een praktische manier gezamenlijk kennis op te bouwen en toe te passen. Door een samenwerkings-BV ProWonEc op te richten wist het van oudsher verdeelde aannemerswereldje zich snel te organiseren, en werd daarmee als een van de eersten een aan spreekpunt voor de overheid. i 4. J 'Vë f 'v.-"'VA L.-L -a."-- i A. Gesteund door een Vlaamse impuls kan het veilige, sociaal en maatschappelijke overzichtelijke Zeeland een hip toevluchtsoord worden voor een door kinderen getemde culturele elite. En daar zitten ze dan, vijfentwintig mensen met dertig graden Celsius in een Slot in Renesse. Voor het eerst bijeen, zich voor het eerst gezamenlijk bui gend over een aantal concrete pilots, die de heipalen van het project Innovation Island moeten gaan vormen. Onderzoeken of dit de projecten zijn die straks aan de gemeenteraad voorgelegd kunnen gaan worden. Concrete projectmogelijkheden, want ontwikkelingsplanologie richt zich op haalbare doelen. Het gezelschap is divers, en moet duidelijk aan elkaar en de nieuwe rolverdeling wennen. Plannen maken is toch voorbehouden aan de overheid? O nee, we doen het hier anders. Een ambtenaar sputtert: met deze locatie valt gelet op alle regelgeving en procedures toch niets te beginnen? O ja? Wel eens van deregulering gehoord? Maar er wordt niet alleen gesputterd. De pilots worden weliswaar kritisch tegen het licht gehouden, maar gelijktijdig worden voorstellen geformuleerd. Landelijke deskundigen worden gedurende de twee dagen 'ingevlogen' om het gezelschap regionale deskundigen te prikkelen met gedachten van elders. De regionale zorgverlener Allevo imponeert met zijn vernieuwde organisa tie, en het pakket aan service en diensten die hij een wooneconomie straks kan gaan bieden. De aannemers schuiven nog wat onwennig aan in een dis- 181

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 183