ij rtii ZEEUWSE KENNISINFRASTRUCTUUR en dat van een vangnetconstructie schooluitval. Ook de grotere doorstroom van mbo naar hbo is in het Zeeuws Akkoord gedefinieerd. De Hogeschool Zeeland zal daartoe eerstejaarsvestigingen realiseren in de ROC-vestigingen Terneuzen. Goes en Middelburg. Ook wordt er door de Regionale Opleidings centra en de Hogeschool Zeeland een gezamenlijk en vernieuwend onder wijsbeleid ontwikkeld om flexibel het 'leven lang leren'-concept zodanig te realiseren, dat deelnemers op basis van hun eerder in onderwijs of beroeps praktijk verworven competenties kunnen versterken of uitbreiden. Ter bevordering van de kennisuitwisseling voorziet het Zeeuws Akkoord in een onderzoeks- en kenniscentrum aquaculturen en watermanagement op Neeltje Jans. Daar zou ook een kenniscentrum kusttoerisme gevestigd kun nen worden. In Vlissingen moet de Kenniswerf worden gerealiseerd, waar een Internationaal Maritiem Kenniscentrum deel van uitmaakt. In Zeeuws- Vlaanderen voorziet het Akkoord in een Kennispark. Om het innovatief vermogen in de provincie te vergroten zijn een aantal projecten gedefinieerd, die startende ondernemingen faciliteren. Het Techno logisch Bedrijven Centrum in Schoondijke. de Kenniswerf in Vlissingen en het Kennispark Zeeuws-Vlaanderen zijn daarin de locationele speerpunten. Het Zeeuws Akkoord is getekend en aangeboden. In 'Den Haag' weten ze nu wat Zeeland wil. Zeeland moet nu zelf de handen uit de mouwen steken om het niet bij een papieren stuk te laten. Zoals een van mijn ambtenaren het uitdrukte: 'Schort aan, mouwen opstropen, in de keu ken aan het werk!' In 2010 moet het menu van het Zeeuws Akkoord van 2005 toch echt op tafel staan. 195

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 197