Sihanoukville, Cambodja, het Arend de Ru-huis in wording, 2005 Hij werd adviseur en bestuurslid van de stichtingen en hij zag in het werk in en rond Phnom Penh een praktisch verlengstuk van zijn intenties in het ver band van de Roosevelt Foundation. De gedachte achter de Four Freedoms kreeg hier in het leven van alledag gestalte. Nu, 2005, verrijst in de haven stad Sihanoukville op een groot scholenterrein onder de Zeeuwse vlag een logiesgebouw met de naam Arend de Ru-huis. Voor de jeugd een teken van hoop onder het motto: dienen en dienstbaar zijn, het keurmerk van deze civil ser\>ant die een omvangrijk werkterrein vond buiten zijn burelen. AREND RUIS Enkele jaren geleden tekenden zich nieuwe perspectieven af. Arend de Ru raakte betrokken bij de actie Zeeland helpt! Hij kwam, zag en verloor zich zelf aan Azië: de overweldigende natuur, al die kleuren, goud en groen in veelvoud, de heersende hitte, de koele meren. Bovenal de mensen, hun dieren, hun dingen, de cultuur. Arend de Ru vloog naar Khrung Thep. de Stad der Engelen die we Bangkok noemen. Hij verkende Thailand, het land van de glimlach, het Land van de Vrije Mensen, en raakte diep onder de indruk van het Oosten. Hij zou er lang en langer willen zijn. Hij zag de sloppen van de grootsteden en leerde dat Thailand - tussen Laos, Myanmar en Cambodja - de witte raaf van de regio is. Hij koos voor Cambodja. Hij koos voor de formule Ontwikkeling door onderwijs. In Zeeland waar hij óók de jeugdzorg in een bestuursfunctie diende, vond hij verdieping in het werk van de Zeeuwse stichtingen Sawas- dee en de Cambodia Foundation die zich beide inzetten voor projecthulp aan Zuid-Oost-Azië. Ze zijn voorbij, les heures galantes van Arend de Ru. Een slopende ziekte luidde de totale defloratie in. Zijn steen staat in Meliskerke, op akkerland, met duinen in het verschiet. Mens en Monument: zijn naam wordt met ere genoemd en geschreven. Arend de Ru, het laatste portret. Middelburg 2004 (foto: Lex de Meester)

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 215