D E AUTEURS Jan Hendriksen (De Bilt, 1943) studeerde Civiele Techniek aan de Technische Universiteit van Delft. Van 1970 tot 1978 werkzaam bij de ANWB als consultant op het gebied van recreatieplanning, natuur en land schap en ruimtelijke ordening. In die tijd begon hij te publiceren in diverse vakbladen. Van 1978 tot 2004 werkte hij bij Rijkswaterstaat. De eerste jaren als beleidsvoorbereider op de Hoofddirectie in Den Haag, later als manager bij de Deltadienst en het Rijksinstituut voor Kust en Zee in Middelburg. De laatste jaren was hij verantwoordelijk voor de communicatie over integraal waterbeheer bij Rijkswaterstaat. Met anderen richtte hij het blad De Water op waar hij veelvuldig in publiceerde. Sinds 1999 schrijft hij over diverse - meestal 'natte'- onderwerpen in het Zeelandboek. Hij is redacteur van CONSENT, het blad van de Stichting Behoud Hoogaars. i'wSWSk? ito ï';i - 'I' Valentijn Byvanck (Hendrik-Ido-Ambacht. 1964) studeerde Cultuurgeschie denis en Amerikanistiek in Utrecht en New York en was fellow bij onder meer The Winterthur Museum, the Smithsonian Institution en The Metro politan Museum of Art. In New York schreef hij een proefschrift over gezichtslezen, portretkunst en politiek in de 19de eeuw. Na zijn terugkeer naar Nederland in 1998 werkte hij enige jaren voor Witte de With, centrum voor hedendaagse kunst in Rotterdam, voor hij in 2002 werd benoemd tot directeur van het Zeeuws Museum. Valentijn Byvanck is lid van het bestuur van de sectie Kunstmusea van de Nederlandse Museumvereniging en de stichting Cultureel Jongerenpaspoort. Voorts is hij lid van de redactieraad van Museumtijdschrift Vitrine en de commissie bemiddelaarsubsidies van het Fonds voor Beeldende Kunst, Vormgeving en Architectuur. Valentijn Byvanck publiceerde over uiteenlopende onderwerpen als portretten, niet- westerse kunst en het museumwezen. In 2002 verscheen een reeks debatten onder zijn redactie onder de titel Conventies in de hedendaagse kunst. Jan Willem Antheunisse (Middelburg, 1950) Start loopbaan als leraar speciaal onderwijs. Thans video-archivaris en programmamaker televisie bij Omroep Zeeland. Maakt sind 1997 voor deze omroep wekelijks het programma Trugkieke. Mede-auteur van Bevrijd, maar..., Zeeuwen over de keerzijde van de bevrijding. f\'«R 216

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 218