Aandelen voor de directeuren 00 JAAR VAN DER STRAATEN komt hij in gesprek met Bas. Rienus Polderman is dan op een leeftijd dat hij wel aan stoppen wil denken en de dan veertigjarige Gerard Volker wil wel bij Van der Straaten aan de slag. Hij wordt, net als Jaap Legemate. uitvoer der onder bedrijfsleider Rienus Polderman. Jan Stevense, een zwager van Bas, is dan onderdirecteur. Naast zijn baan bij Van der Straaten blijft Gerard voor zichzelf zijn kraantjes verhuren. Ed Polderman, zoon van Rienus, komt dan ook in het bedrijf. Hij zal uitgroeien tot chef van de Technische Dienst. Gerard Volker en Jaap Legemate kunnen het volgens Jaap goed met elkaar vinden. Ze vullen elkaar aan. Gerard is een 'meneer', die zich gemakkelijk beweegt in kringen van beslissers en potentiële opdrachtgevers. Een echte netwerker. In de technische praktijk blijkt Jaap Legemate meer in te bren gen. Na het Breskens-project is hij degene die na succesvolle aanbestedingen en uitvoeringen steeds ook hamert op het investeren in nieuwe uitrusting. Bas van der Straaten is het daarmee geheel eens. komt blijkens de notulen van directie- en aandeelhoudersvergaderingen ook zelf voortdurend met zulke suggesties. Het gaat in die jaren goed met het bedrijf. De sores van de jaren dertig, veertig en begin vijftig is verleden tijd. Werk is er volop. In het kader van de Deltawerken, veerhavens in heel Zeeland, hei- en ondergrondse waterwerken in België, projecten in Nederlandse havens. Die goede trend blijft eigenlijk doorgaan, al zijn er periodes van zorg en somberte, zoals rond 1972. Gerard Volker en Jaap Legemate zijn aanvankelijk uitvoerder, later worden ze mede-bedrijfsleider (1961). vervolgens wordt de oudere Volker directeur en de jongere Legemate adjunct-directeur (1962). In datzelfde jaar komt de naam van Hans Verseput voor het eerst als commissaris voor in de notulen van de aandeelhoudersvergaderingen. Hij is de echtgenoot van Maddy Stevense. kleindochter van Janus van der Straaten. Hij is een Shell-coryfee en heeft een uitgesproken inbreng. Ook zijn zwager Kees Prins laat van zich horen. Hij is zoon van een aannemer te Sliedrecht, zijn moeder was een Volker en hij is getrouwd met Willemijntje. de jongere zus van Maddy. Hun tante Marie Crucq is in die jaren eveneens steeds van de partij. In 1968 worden Gerard Volker en Jaap Legemate officieel tot directeur benoemd. Rienus Polderman is dan vier jaar eerder overleden (1964). Bas van der Straaten treedt af als directeur en wordt president-commissaris. Er gebeurt nog iets in 1968. Al sinds 1962 was er over gesteggeld, maar nu worden de beide directeuren als niet tot de familie behorenden in de gelegen heid gesteld niet-preferente aandelen (in kleine porties en tegen betaling) te verwerven. 'En daarmee voelde ik me niet alleen aan het bedrijf verbonden, maar ook een beetje lid van de familie', zal Jaap Legemate later zeggen.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 26