Nel Ginjaar-Maas Handwerk Liberaal politica met sociaal gezicht: 'Ik ben bevoorrecht' Ze staat in het middelpunt van de belangstelling. Op de Goese haring party lijkt het alsof Nel Ginjaar-Maas receptie houdt. Vrienden, kennis sen, toevallige passanten in haar leven, staan keurig opgesteld in een rijtje om haar even te mogen spreken. Het zijn ook niet zomaar van die receptiegesprekjes die ze met je voert. Het zijn directe confrontaties met de actualiteit, de politiek of andere zaken die haar dagelijks bezighou den. Ze is op dit moment vol van het referendum over de Europese Grondwet. De lage opkomst in Nederland wijt ze aan het gebrek aan politieke belangstelling en ze legt direct een link met de partij waar ze in haar politieke leven zo trouw aan is gebleven: de VVD. 'Het is toch vreselijk wat er gebeurt. De huidige fractie heeft geen idee wat er speelt. Spreekt ook helemaal niet aan bij de kiezer. Moetje toch zien wat zo'n Hirschi Ali voor een persoonlijke strijd voert. Dat heeft toch niets met kiezers en burgers te maken!' Ze maakt zich boos. Het is mooi om te zien dat de 74-jarige politica zich zo op kan winden. Ze biedt ook een oplossing. 'De nieuwe generatie, zo iemand als Mark Rutte, de huidige staatssecretaris van onderwijs, zou poli tiek leider moeten worden. Hij zou dan nog wel het politieke handwerk in de Tweede Kamer moeten leren. De VVD en de kiezers zitten te wachten op iemand met charisma en liberale opvattingen, zoals hij die heeft.' Ze is erg geporteerd van persoonlijke politieke groei door 'handwerk' in de Tweede Kamer te verrichten. Zo is ze zelf ook in haar aanzienlijke loopbaan tot mooie hoogtepunten gekomen. Haar leven begint in Rotterdam in een gezin van twee meisjes, waar vader de kost verdiende als directeur van een klein bedrijf en moeder huisvrouw was. Moeder was dat overigens niet uit vrije wil. Zij had nooit de mogelijkheid van haar ouders gekregen om te studeren of een beroepsopleiding te volgen. De ouders van Nel vonden het volstrekt logisch dat hun dochters goed opge leid werden en pas op latere leeftijd ontdekte Nel dat er door veel ouders en 33

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 35