Staatssecretaris van Onderwijs M de publiciteit komen. Dat vindt geen een kind leuk. Ik zei altijd: jullie zijn niet verantwoordelijk voor wat jullie ouders doen'. Samen met Leenden heeft ze de drie kinderen zo goed en zo kwaad als het ging door hun jeugd geleid. 'Het was heel gek, terwijl ik toch zo bepleit heb dat kinderen keuzes moeten maken, deden ze dat eigenlijk geen van drie direct na de middelbare school'. Ze zijn uiteindelijk goed terechtgekomen, maar met wat meer omzwervin gen. De jongste is bijvoorbeeld lange tijd werkzaam geweest binnen de VVD als hoofd communicatie. En ze heeft nog een mooie loopbaan in het verschiet. Ze is trots op haar kinderen en de kleinkinderen. 'Ik heb met alle drie mijn kinderen een hechte band. Naar mijn mening zit opvoeden niet in de tijd maar in de kwaliteit die je er in steekt. We hebben onze kinderen veel mee kunnen geven'. Denkt even na. 'En ik hield gewoon niet van thuiszitten en huishouden. Ik vind het nog steeds saai'. Drie periodes zat Nel voor de VVD in de Tweede Kamer. De laatste periode onder Ed Nijpels als fractievoorzitter van de VVD. In 1982 werd Nel in het eerste kabinet-Lubbers gevraagd als staatssecretaris van Onderwijs. 'Ik zat totaal niet om die functie te springen. Onderwijs moest altijd bezuinigen. Zowel in de fractie als in de ministerraad staan onderwijs en gezondheids zorg altijd hoog op de lijst als er bezuinigd moet worden. Daar heb ik me fors tegen verzet. We hebben als "zachte sector" veel opgetrokken om tegen die wetmatigheid te protesteren'. Een groot aantal leraren Frans zijn samengekomen om te protesteren tegen voornemens van de rege ring om de lessen Frans in het voortgezet onderwijs te verminderen. Nel haalt zelf de proteststemmen op.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 40