Opleiding mietijd, aan de andere wand. Groot en grijze tinten. Een wolkenpartij a la Willink en klassieke beelden uit de tuinen van Bomarzo. Geen recente werken: 'Als er iets mooi hangtis het binnen de kortste keren weg. Naast het huis is het kleine atelier. Het is nu de papierfabriek. In een enorme houten zelfgemaakte machinerie wordt pulp gemaakt, compleet met elektro- mechanische roerbak. Dan is er een bak waar het speciale papier geschept kan worden. Met een ingenieus systeem kan er papier van massieve dikte gemaakt worden waarin schelpen en vergelijkbare materie opgenomen kan worden. Daar heeft hij zoekend en construerend zijn eigen materiaal gemaakt om te maken, wat gemaakt moet worden. Verdronken land, 2002 Aquarel op diverse soorten aquarelpapier waaronder zelfgeschept aquarelpapier vermengd met schelpen en schel pengruis, gelijmd op doek, gespannen over paneel, 167 x 282 cm. 'Ik heb in Oostburg op school gezeten, op het Wilhelmina. Zeven jaar. Het laatste jaar op het Atheneum heb ik alleen maar getekend. Hoe drukker ik het hadhoe meer ik ging tekenen. Toen ik een jaar of tien was, zat ik wel buiten te tekenen. Als we op vakantie waren, naar Bretagne of zo, zat ik altijd in de caravan te tekenen. Er is wel een periode geweest, toen ik heel klein was dat ik niet wilde tekenen. Maar op cle kleuterschool en de lagere school deed ik niks liever deed clan hele grote tekeningen op het bord maken, dat hoor ik nog wel eens van iemand. Van wie ik het heb weet ik niet. Niet van mijn ouders of zo, die tekenden niet. Sinds mijn achtste jaar had ik olieverf en begon ik echt te schilderen. Toen ging dat weêr een beetje weg en aan het eind van de middelbare school

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 47