uit te testen hoe het planologisch loopt. Dit project is opgezet in nauwe samenwerking met de Provincie en het Innovatie Netwerk Groene Ruimte en Agrocluster. Samen met zijn partner in Wales zijn er plannen voor een kwekerij van zestig hectare op een nieuwe lokatie in het westen van Zuid-Wales. In Wales worden dat soort initiatieven flink gesubsidieerd. De nieuwe kwekerij in Wales krijgt 2,2 miljoen euro subsidie en de nieuwe voerfabriek maar liefst vijf miljoen! Aan het eind van het jaar hoopt Bert Meijering voor het eerst tussen vijf en tien ton kokkels te kunnen oogsten en af te zetten op de versmarkt. En dan nog het zeeaquarium... Het ziet er naar uit dat het Oosterschelde-aquarium toch nog gerealiseerd gaat worden. Het project wordt door de provinciale politiek gedragen en er is bereidheid om mee te werken. De grootste hobbel is echter de lokatie: Katseveer. Zierikzee of toch Neeltje Jans? Bert Meijering is een ondernemer waar Zeeland er nooit genoeg van heeft. Innovatief, met lef, toegankelijk, een goed manager, een ontwikkelaar die zijn eigen bedrijfstoekomst ontwerpt. 'Ik ben geen hands-on manager. Dat is verschrikkelijk vermoeiend. De mensen weten zelf precies wat ze moeten doen en behoeven weinig sturing. Voor het dagelijkse werk heb ik een uitstekend team tot mijn beschikking dat veel werk uit handen neemt. Daardoor komt er voor mij tijd vrij om te blijven werken aan de ontwikkeling van het bedrijf. Daar ben ik sterk in en dat is mijn bijdrage aan het geheel. De innovaties moeten toch altijd nog van mij komen en ik probeer steeds de bottlenecks op te lossen en het werk lichter en efficiënter te maken.'

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 75