'Dat huis houdt me nog even bezig, ik ben soms weken bouwvakker. Het was een lot uit de loterij. Ik hoorde van mijn zus, die daar op een boerderij woont, dat de buren weggingen. Dus kwam dit oude stoomgemaal vrij en de machinistenwoning ernaast. Ik had wel eens gekeken naar een huis in de buurt van de Oosterschelde, bijvoorbeeld in Kattendijke en toen kwam dit op mijn weg. De cirkel is bijna rond, nu ik hier aan de Oosterschelde woon. Ik zeg wel eens schertsend: de volgende fase is het kerkhof van Scherpenisse, naast Opa Kees Slager. Op 28 november 1992 op Neeltje Jans: aanbieding eerste exemplaar van De Ramp aan Commissaris der Koningin Van Gelder. Links uitgever Jan Bruins. beeld van de ramp wel doen kantelen. Of De Ramp mijn beste boek is weet ik niet. Het geheim van Oss, over de opkomst van de Socialistische Partij, vind ik ook geslaagd. 'Ik had graag geschiedenis willen studeren. Waarom? Ik blijf natuurlijk een autodidactische amateur. Ik weet niet wat ik mis, maar er blijft toch het gevoel dat je het vak van historicus niet in je vingers hebt. Ik heb een legpuzzel gelegd, steeds een stukje van de puzzel. Langzamerhand weet ik van veel dingen wat af maar ik had mee willen maken zo 'n vak van de grond af te leren. Misschien had ik achteraf dan wel gezegd: moet je daar al die jaren aan besteden? Misschien zit er ook iets in van die jongen die nooit universiteit heeft gedaan. Ik ging werken en wilde dat werk ook niet missen. In feite ben ik toch de actievoerende journalist, gedreven, in dienst van mensen die onmondig waren. Maar wat de geschiedenis betreft ben ik een geïnteresseerde leek.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 98