Droomscenario van Zeeuws Tourcomité Piet Rentmeester JAN-WIILEM ANTHEUNISSE Wielertraditie zet Zeeland op de kaart In zijn riante villa in het Belgische Stabroek treffen we Piet Rentmeester. 'Van de klei naar de weg' zou de titel kunnen zijn voor het levensverhaal van Piet. Hij is geboren op 27 augustus 1938 en brengt zijn jeugd door op het platteland. Zijn ouders hebben een boerderij, een gemengd bedrijf. Ze Neeltje Jans, 24 juli 2006. Het Topshuis, voor de gelegenheid volledig ingepakt in fel geel textiel, het bekende Jaune van de Tour de France, oogt als een zonnebloem in dit toch al aparte landschap. De koppen van de pijlers in de stormvloed zijn met dezelfde kleur behandeld, zoals overigens alle viaducten en bruggen in de provincie, waar vandaag de tourkaravaan passeert. Het parkeerterrein van Waterland Neeltje Jans is omgetoverd in een mediapark. Tientallen wagens met op het dak grote schotels om dit spektakel naar alle windhoeken van onze aardbol in de huiskamer te kunnen brengen. Zeeland op de wereldkaart. De N57 die over dit voormalige werkeiland voert, oogt als een finish- plaats zoals we die kennen uit de tourreportages op televisie: een kilo meterslange haag van dranghekken tot op navelhoogte bekleed met reclameborden. Achter de dranghekken tienduizenden mensen, getooid met petjes, vlaggen, fluitjes, in afwachting van de ontknoping. In de verte, boven Noord-Beveland, naderen sloom zes helikopters. Zij bege leiden de kop van het aanstormend peloton. Als dit droomscenario van het Zeeuws Tourcomité, dat al jaren druk in de weer is met het binnenhalen van een etappe, werkelijkheid wordt, zal het in Zeeland in de aanloop naar deze dag hét gesprek zijn: De Tour in Zeeland! Zeeland zal over de tong gaan als wielerprovincie bij uitstek. Want hier is immers de geboortegrond van legendarische renners als Theo Middelkamp, Jo de Roo. Piet Rentmeester, Cees Priem, Maarten Ducrot. Jan Raas, de zus sen Keetie en Bella Hage. We kijken naar de wielercarrières van enkele pro vinciegenoten en besluiten dat Zeeland waarachtig wel die etappe verdient.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2005 | | pagina 117