Wat een aantal jaren geleden misschien nog niet zo vanzelfsprekend was, is het nu wel: na de pensionering van Wim blijven Wim en Mineke van Gelder in Mid delburg wonen. 'We hebben een heerlijke boerderij in Winterswijk gekocht. Op dat stuk land waar ik geboren ben, zijn we allebei een beetje verliefd. Maar ik heb Zeeland, vooral het landschap, in mijn hart gesloten. We hebben hier een apparte ment gekocht. Vlak bij ons oude huis en daar genieten we van', zegt Mineke. Ook Wim vertelt enthousiast over de bijzondere natuur rond het nieuwe boeren huis. 'Ik heb daar een ree gezien die uit onze vijver stond te drinken. Ijsvogels, aalscholvers, iedere dag gebeurt wel iets bijzonders.' Aangezien Mineke voor haar werk in Amsterdam nog een appartement heeft, bezit het echtpaar nu drie hui zen. Blijft dat zo? Mineke: 'Drie is wel veel. Het zouden er twee moeten worden. Het appartement in Amsterdam is vlakbij mijn oudste en middelste dochter. Dat vind ik heerlijk. Zo kan ik af en toe bij ze zijn, samen gaan eten. Dat geef ik niet snel op. Maar we blijven ook nog een aantal jaren heerlijk in Middelburg wonen. Bovendien heeft Pim hier nog allerlei bezigheden.' Dus - even rekenen - dan valt Zeeland toch af? 'Uiteindelijk voor mij waarschijnlijk wel.' En voor Wim? 'Dat zeg ik niet...' Wim: 'Ik denk er niet over hier weg te gaan.' We praten even door over zijn af scheid. 'Ik hoorde het profiel voor de nieuwe commissaris aan in de staten. Weet je wat ik toen dacht? Ik kan zo solliciteren!' Hij is niet bang dat Zeeland te lijden heeft van onvoldoende belangstelling voor zijn functie. 'Toen we onze boerderij in Winterswijk kochten, dachten veel mensen dat we al weggingen. De telefoon stond niet stil met belangstellenden. En dat waren alleen nog maar partijgenoten (CDA).' Hij lacht. 'De nieuwe Commissaris der Koningin is welkom binnen dit col lege.' Wim is ontspannen onder zijn nakend vertrek. 'Ja. Er is veel veranderd. Ge lukkig IDe cirkel is rond: Wim en Mineke van Gelder, waarnemers en deelgenoten in de transitie van Zeeland.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 104