Rgribusiness: een nieuwe motor voor economie en werkgelegenheid ZL Biotech-polders Teroeuzeo zetten de Kaoaalzooe als Europese greenport op de wereldkaart Op 31 mei 2006 was er een werkbijeenkomst in het gebouw van Zeeland Seaports in Terneuzen. Gedeputeerde Toine Poppelaars, die onder andere de provinciale portefeuilles landbouw en visserij in zijn takenpakket heeft en Adhemar van Waes, wethouder economische zaken van Terneuzen droegen met trots en vertrouwen het project Agribusiness Cluster Kanaalzone Gent-Terneuzen over aan de Zeeuw se havenautoriteit. Daarmee was de initiatieffase met als trekkers de provincie en de gemeente Terneuzen overgegaan in een uitvoeringsfase waarin Zeeland Seaports als programmaleider optreedt. Directeur Hans van der Hart nam de ver antwoordelijkheid over, want het is een project dat naadloos aansluit bij de taken van Zeeland Seaports: de bestaande bedrijvigheid optimaal bedienen, nieuwe be drijvigheid aantrekken, zorgen voor werkgelegenheid. In dit project gaat het in feite om slim en efficiënt, innoverend met de ruimte omgaan en de synergie be nutten van samenwerkende industriële en agrarische bedrijven. Behalve Zeeland Seaports participeren ook de ZLTO (Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie) en een aantal bedrijven in het project. Van die bijeenkomst eind mei heeft toen niks in de krant gestaan. Toch was het een mijlpaal in de ontwikkeling van de Kanaalzone. Het karakter van traditionele procesindustrie en logistieke activiteiten krijgt in de combinatie met het gebruik van bio-energie, C02 en de toevoeging van hoogwaardige glastuinbouw een duurzame en agrarische versterking. Met recht kan er dan gesproken worden van biotech-polders in de Kanaalzone, die Terneuzen als een unieke 'greenport' op de kaart van de Nederlandse en Europese bedrijvigheid zetten. De PZC maakte het op 9 juni goed met een voorpagina-artikel door Ben Jansen onder de kop 'Groene motor brengt werk'. Daarin doet hij verslag van een interview met Poppelaars, die de aanzet tot deze ontwikkeling heeft gegeven, een ontwikkeling, waarmee in een substantiële vergroting van de werkgelegenheid wordt voorzien.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 107