fletuuerker dreef mijn moeder een café. Ja, dat is het huidige restaurant Katse Veer met een Michelinster. We hadden ook een taxibedrijf. En mijn vader was ook nog voor de helft van de tijd agent van het provinciale veer, want die onderhield vanuit Katse Veer de veerdienst op Zierikzee. Dat kwam neer op kaartjes verkopen, laden en lossen regelen, dat soort dingen. Mijn twee oudere broers hebben allebei bij mijn vader op het veer gewerkt. Nou, het verhaal van de Ramp en het Deltaplan dat ken je. Nu regelt de Deltawet van 1958 in artikel 8 de compensatie van de schade ten gevolge van het Deltaproject. Zo kregen de vissers die van Veere naar Colijnsplaat moesten, renteloze leningen om hun schepen te moderniseren. Laten die Haagse ambtenaren nu het veer Katse Veer - Kats helemaal vergeten zijn. Tja, en je snapt dat toen in oktober 1960 de Zandkreekdam Noord- en Zuid-Beveland met elkaar verbond, het veer van mijn ouders in één klap overbodig werd. Ze stonden met lege handen. Maar mijn ouders werden goed geadviseerd door het Nederlands Binnenvaartbureau, een overkoepelende organisatie voor Beurt- en Passagiersver voer. Die gaven het advies om van de bouwer van de dam schadevergoeding te eisen, van Rijkswaterstaat dus. Maar die zeiden: de eigenlijke schade die u leidt wordt veroorzaakt door de degene die de weg óver de dam heeft aangelegd, de Provincie Zeeland dus. Zo werden ze van het kastje naar de muur gestuurd.' 'Nu had mijn vader, Kees Noordhoek, een scherpe neus voor bestuurders en ho gere ambtenaren. Hij voelde op zijn klompen aan dat je daar goeie vrienden mee moest blijven. Zo schonk hij de Commissaris van de Koningin De Casembroot, maar ook de topmensen van Rijkswaterstaat als Dibbets, Biezeveld en Piet van de Weele altijd een gratis kopje koffie in het café. Mijn vader was netwerker voordat het hele begrip was uitgevonden. Omdat dat gehannes met die schadevergoeding op niets uitliep, deed Rijkswaterstaat in 1960 het volgende voorstel: Kees Noord-

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 10