Andreas Oosthoek - Signalement Andreas Laurentius Oosthoek. Dichter, journalist, hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuw se Courant. Geboren in 's-Heer Arendskerke, Zuid-Beveland - december 1942 Volgt zijn middelbare schoolopleiding aan een internaat in Wallonië: klassieke humaniora. Omdat het Belgisch secundair onderwijs niet gelijkgesteld is aan dat van de noorderburen doet hij nog maals examen. Het Sint-Willibrordcollege in Goes zorgt voor de juiste papieren. De school krant wordt volgeschreven. Woont en studeert in Parijs. Twee jaar militaire dienst bij niet zómaar een afdeling. De krant komt - eerder toeval dan roeping - op zijn pad: een soldaat op weg naar huis. Schrijft voor verschillende dag- en weekbladen, belandt in 1965 bij de PZC. Is er kunstredacteur, eindre dacteur en wel meer dan dat. Blijft er ruim 41 jaar Van mei 1995 tot aan zijn pensioen in juli 2006 is hij hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant. Foto Ruden Riemens. Publiceert essays over literatuur en beeldende kunsten, onder andere over het werk van Mar- tinus Nijhoff, J.C. van Schagen, Hans Warren, Jan Wolkers, General Idea, Marlow Moss en De kunst van het Handeldrijven. Schrijft journalistieke werken als Land tussen Zeeën, Dutch Gold en Typically Dutch. Oosthoek bewoont het vroegere huis van dichter Martinus Nijhoff, aan wiens biografie hij werkt (Open Domein/Arbeiderspers). Hij is jarenlang bevriend met Netty Nijhoff en zoon Faan. In 1996 verschijnt zijn documentaire uitgave M. Nijhoff, Brieven aan mijn vrouw (Bert Bakker/Prometheus). Hij publiceert met mate nieuwe gedichten in literaire tijdschriften. In 1987 verschijnt de bundeling van zijn vroege gedichten De bladen terug (Meulenhoff), in 1993 gevolgd door de bundel Tijger en Lam (Slibreeks, Stichting Kunstuitleen Zeeland). Bij zijn afscheid in de Mid delburgse Abdij verrast hij het massaal toegestroomde publiek met een 'boekje van eigen deeg': De zachte schade van een foto (PZC/Het alfabet van Zeeland, 2006) waarin niet eerder gebundelde gedichten over Zeeland, het oude Europa en het Verre Oosten Woont - samen met levensgezel Yuranan - afwisselend in Zeeland en Thailand.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 119