hoek moest een schip en duikequipmemt regelen en Rijkswaterstaat een kanton nier/duiker om onderwaterinspecties van zinkstukken en andere constructies on der water te gaan verrichten. Voor dat Deltaproject waren enorm veel zinkstukken nodig en Rijkswaterstaat vroeg zich af of daarvoor in Nederland wel voldoende rijshout was. Dus werd er ook geëxperimenteerd met onderwatergietasfalt, Heij- mans en Shell deden daar proeven mee én Bitumarin begon met onderwateras- falt. Ook dat soort proeven moesten onderwater geïnspecteerd worden. Zo kwam op zekere dag Krijn Sperling uit IJmuiden bij mijn vader aan boord. Hij was opzichter D bij Rijkswaterstaat, wij zeiden altijd "de D van duiker". Mijn vader zette gewoon de oude veerboten Lady en Katsplaat in. En zo is het begonnen. Bij de sluiting van het Veerse Gat in 1961 zijn voor het eerst kunststof zinkstukken gebruikt. Daar werd de Katsplaat met duiker Sperling ingezet voor onderwater inspecties. Mijn vader kocht in 1962 de Zuidvliet, een motorschip dat jarenlang Foto links: Beeld van het Katse Veer in de jaren '50. Foto rechts: Kees Noordhoek met duiker Sperling aan boord van de Katsplaat, 1961. het veer tussen Veere en Kamperland was geweest. Een wat groter schip dat ook geschikt was als autoveer. Het werd ingezet als duikwerkvaartuig.' De eerste helft van de jaren zestig is Firma Noordhoek druk met onderwaterin specties aan de Veerse Gatdam en de Grevelingendam. Zo groeide de Firma Noordhoek en Zonen onder leiding van Kees Noordhoek in de jaren zestig méé met het Deltaproject. Zoon Leen volgt de Lagere Zeevaartschool. Een opleiding voor Rijn- en Binnenvaart en de Kustvaart. Hij vaart een jaar bij van Ommeren in de Rijn- en Kustvaart. In het najaar van 1964 komt Leen in het bedrijf van zijn vader als stuurman/seinmeester. Hij is dan in maart 17 jaar geworden. De twee oudere broers van Leen hebben ook een tijdje in het bedrijf gezeten maar dat ging niet goed. De karakters van vader en zoons botsten. Leen kwam dus al met al als enige zoon in het bedrijf. Leen zei tegen zijn vader: 'Alles goed en wel, maar ik wil eerst eens goed praten.'

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 11