De Zuidvliet werd volop Ingezet als dulkwerkvaartuig bij de aanleg van de Deltadammen. In 1965 wordt de Zuidvliet weer verbouwd en beter aangepast voor duikwerk. Leen steekt 9500 gulden eigen geld in de Zuidvliet. Maar hij krijgt ook een serieus salaris. Eind jaren zestig gelooft Kees Noordhoek het wel. Leen: 'In het begin dacht ik, is mijn vader nou zo lui? Hij ging steeds vaker wat rusten. In 1970 heb ik eigenlijk zijn actieve rol overgenomen. Wat bleek, mijn vader had bloedkanker en was dus al heel lang doodmoe. In februari 1971 is hij overleden.' De contracten met Rijkswaterstaat worden vanaf dat jaar breder, Noordhoek doet van alles en nog wat; bijspringen als er een feest was of mensen leveren voor al gemene klussen. De Deltadienst van Rijkswaterstaat, onder leiding van Ferguson, maakt een schuchter begin met milieuonderzoek. Firma Noordhoek neemt door de hele Delta bodemmonsters, in het begin gebeurt dat met duikers. Toen mijn vader overleed was ik 23 en net drie maanden getrouwd. Ik stond er nu dus alleen voor. Samen met mijn moeder richtten we een Commanditaire Vennootschap op. Mijn moeder was de rustende en ik de werkende vennoot. We staken er dus allebei geld in. Op dat moment werden mijn broers uitgekocht.' In 1971 speelt de Brouwersdam. Leen sluit een servicecontract met Rijkswater staat, hij moet schepen en mensen leveren. 'Die Rijksduiker, dat was een echte ambtenaar. Zijn eigen uren kon hij goed schrij ven maar ónze uren schreef hij wel heel erg zuinig. Na overleg met de RWS-top kreeg de man overplaatsing en kwam er een andere duiker, een Brabander. Die was 's maandags altijd ziek, dat had waarschijnlijk iets met de gezelligheid in het weekend te maken. In '72 was ik het zat en stelde ik voor om zelf duikers in de bestekken op te nemen. Dat vonden ze goed.'

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 12