Blijven proheren en doorzetten Leo Vos uit Buttinge (1959) was een van de leerlingen. Hij omschrijft zichzelf als een eigenwijs mannetje dat 'blijven proberen en doorzetten' als levensmotto heeft. Dat doorzetten, het nooit opgeven, is hem geleerd op Zonneveld, dat voor hem een bekend terrein is geworden. Hij woonde bij zijn ouders thuis in Buttinge. Vanaf zijn derde jaar kreeg hij er therapie. Elke week bracht zijn moeder hem op de Solex naar Oostkapelle. Later ging hij dagelijks per taxi naar school, de my tylschool, een school voor motorisch en/of meervoudig gehandicapte kinderen. Leo kreeg onder andere les van het tandem Hans Overduin en Bob Latuheru. Er was veel persoonlijke aandacht. Hij doorliep op Zonneveld eerst de lagere school, daarna de MAVO. Toen werd hij steeds door zijn moeder gebracht, nadat die haar rijbewijs had gehaald en er een auto was aangeschaft. Van de zeven leef- Koningin Juliana bezoekt Zonneveld in de herfstvakantie van 1977. Links op de foto Hennie Versluis, ergotherapeuteM.Hupkes, voorzitter van het bestuur en leerling Leo Vos. Leraar Hans Overduin herinnert zich nog dat Juliana heel lang bij de leerlingen gebleven is. Zij toonde voor het werk van de leerlingen veel belangstelling. Stelde in haar enthou siasme veel vragen en vergat daarbij het draaiboek met als resultaat dat de opening van de nieuwbouw één uur te laat plaatsvond. tijdgenootjes met wie hij op de MAVO zat zijn er nog twee in leven. Dat is niet zo verwonderlijk, omdat drie studiegenoten aan spierdystrofie leden. Zuurstoftekort bij zijn geboorte veroorzaakte spasticiteit. Een lot dat zijn hele leven bepaalt. Door scoliose, een kromming van de ruggengraat, moest hij langdurig het bed houden. Door de scoliose dreigden zijn longen dichtgedrukt te worden. Met een operatie wachtte men liever tot het lichaam volgroeid was. Op zijn twaalfde volgde echter toch een operatie in Nijmegen waar hij zestien weken verbleef. Daarna werd de draad in Zonneveld weer opgepakt.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 145