Brood op do plank Groei Van projectleider naar manager Leen Noordhoek wrijft vergenoegd in zijn handen: 'Die stormvloedkering kwam als een geschenk uit de hemel. Zó, dacht ik toen, wij kunnen weer jaren vooruit. Er werd een afdeling Ontwikkeling Nieuwe Werkmethodes opgericht bij de Delta dienst. Frank Spaargaren kwam daar werken en werd een tijdje later de baas van die club. Wij konden het goed vinden met elkaar. Hij deed allerlei proeven met nieuwe constructies en nieuwe materialen. Wij deden dan steeds de onderwa terinspecties. Maar soms moesten we ook onderwaterconstructies opruimen. Zo bleef het bedrijf Noordhoek meegroeien met het Deltaproject.' 'Corry, mijn vrouw heeft vanaf '73/'74 de administratie van het bedrijf gedaan. Ze deed de personeelszaken en ze nam de telefoon aan. We hadden een huis met kantoorruimte. Dus kantoor aan huis en op vrijdag kwam iedereen z'n loon zakje ophalen. Dat was de tijd van de gesprekken aan de keukentafel. Gezellig en kleinschalig. In '74 werkten we met de Zuidvliet en vier man. Toen begonnen we langzaam te groeien. In '77/'78 werkten we met de Zuidvliet en het Katseveer met acht man. Ik had nog steeds die C.V. met mijn moeder. In zo'n C.V. ben je hoofdelijk aansprakelijk. Dus hebben we, in 1976, Scheepvaart- en Duikbedrijf Noordhoek B.V. opgericht. Wederom staken mijn moeder en ik er allebei geld in. In 1981 is mijn moeder uitgekocht. Met onze nieuwe B.V. vormden we samen met andere bedrijven de Duikcombinatie Oosterschelde. In '83/'84 maakten we een snelle groei door naar 45 man. Zestien daarvan waren duiker of schipper. Vanaf die tijd begon het automatiseren, op den duur is ook de administratie geautoma tiseerd. Mede door deze ontwikkeling heeft Corry in 1996 haar werkzaamheden voor het bedrijf afgebouwd. Cor, mijn oudere broer kwam in november 1977 in het bedrijf werken als schip per/uitvoerder. Cor is inmiddels met pensioen.' 'In de eerste jaren van de Duikcombinatie was ik projectleider. Er volgde een pe riode van dag en nacht werken, zeven dagen in de week. Ja, in die periode van '79 tot '84 was het spitsuur. We hadden sinds 1983 ook een kantoor op het werkeiland Neeltje Jans. Ik had overal een bed staan; thuis, op kantoor en op de schepen. Overal deed ik hazenslaapjes. Behalve inspectie deden we ook steeds meer constructiewerk onder water. We zorgden voor de verankering onder water van de werkschepen waarmee de kering gebouwd werd. Theo van der Schaaf was de baas aan de kant van Rijkswaterstaat en we werkten heel intensief samen. Dat dag en nacht werken duurde tot 1984. In dat jaar ben ik managementcursussen gaan volgen en kreeg ik in de Duikcombinatie meer een managementrol.' Leen leeft niet alleen voor zijn bedrijf. Hij zat en zit in heel veel besturen en or ganisaties. Te veel om op te noemen. Het bestuur van de Hockeyclub, Kamer van Koophandel Zeeland, Ondernemerskring Schouwen-Duiveland, enz. Hij heeft al twee keer die functies afgebouwd. Hij is nog actief in samenwerkingsverbanden

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 14