'Daar word je voorgevraagd' dat hij niet onbemiddeld is en succesvol. Dat zal ongetwijfeld meespelen, parasie ten vind je altijd in de omgeving van hen die het goed gaat. De aantrekkingskracht zit in zijn verwondering, zijn gretigheid naar nieuwe uitda gingen, een bijna kinderlijke nieuwsgierigheid naar dingen die hij niet kent, naar mogelijkheden die nog niet zijn onderzocht. Een eigenschap die aanstekelijk werkt op anderen en dat blijkt al snel. Als we verder praten over wat hij nog allemaal wil gaan doen, komt er een ronduit wild plan op tafel. Hij wil in zijn bioscoop CineCity in Vlissingen de allermooiste toiletgroepen van Nederland gaan maken. Hoe ze eruit gaan zien dan? Zo mooi dat je er wilt blijven, dat je je vrienden erover vertelt, dat je niet kunt wachten om in de pauze van de film weer te gaan, zo mooi! En hoe langer je daarover nadenkt hoe belangrijker die toiletten worden, want een prachtig toilet met alle comfort die je maar kunt bedenken, daar word je gelukkig van! Voila! De man naast Ad is regisseur Milos Forman die in 2004 een Lifetime Achievement Award ontving tijdens Film by the Sea. Ons gesprek wordt stopgezet voor een afspraak beneden aan de kust. Als pre sident van UNIC (The Union International Cinema) moet hij opdraven voor een vergadering en lunch. Van de president wordt verwacht dat hij een praatje houdt, dus voor de laatste taaicorrecties is nog even wat mailverkeer met Londen, de ca sual outfit wordt verruild voor een maatkostuum, de speech gaat in de binnenzak en weg is hij. UNIC is een overkoepelende brancheorganisatie van alle filmvertoners in Europa, het gaat om dertien landen, 27.000 zalen en 980 miljoen bezoekers per jaar met het hoofdkantoor in Parijs. 'Hoe word je daar president van?', vraag ik nog voor hij vertrekt. 'Daar word je voor gevraagd, ik heb geen idee', roept hij, en stapt grinnikend in zijn auto. Ik blijf achter op het terras met uitzichtde verleiding is groot om weg te dromen in zon, zee en zaligheden, maar ik worstel me door de lijst van zijn bestuurs- en

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 168