Levensgenieter en idealist voorzittersfuncties. Hij zit in het hoofdbestuur van de stichting Bio-kinderrevali- datie. Een organisatie die 78 jaar geleden is opgericht door de toenmalige Ne derlandse Bioscoopbond, op initiatief van bioscoopexploitant Abraham Tuschinski met als doel het opzetten van een vakantieoord voor kinderen waarvan de ouders het niet zo breed hadden. Hij is ook voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten. Sinds begin dit jaar is hij mede-eigenaar van A-film, de grootste onafhankelijke filmdistributeur in de Benelux. Het is een jong en toonaangevend bedrijf, dat kwa liteitsfilms met commerciële potentie uitbrengt in de bioscoop, op video, DVD en op televisie. Ook hier in Cannes is hij geen onbekende als oprichter van het Holland Filmhouse, de ontmoetingsplek aan de boulevard van Cannes voor pro ducenten, regisseurs, acteurs en journalisten uit de Nederlandse filmwereld tijdens het filmfestival. 167 Het is al avond als hij met tassen vol heerlijkheden terugkomt bij Villa Mistral. Er komen gasten, we gaan koken. De leukste Ad Weststrate vind je in de keuken. Ik heb zelden een man gezien die zo ontspannen kan kokkerellen. Hij roert in pan nen, maakt sauzen en heerlijke pasta's, bakt scampi's met (veel) knoflook, snijdt, bakt en braadt met een glas wijn en een gauloise binnen handbereik en praat ondertussen honderduit. Het is een mooi moment om over de Stichting Blauwe Ruis te beginnen. Twee jaar geleden kreeg hij het idee om mee te doen aan de Amsterdam-Dakar Challenge; samen met zijn Vlaamse kompaan Eric Duhamel reed hij de barrelrace van 7500 kilometer in een oud busje vol medicamenten en andere spullen waar van ze dachten dat ze die in Senegal wel konden gebruiken. Het begon als een avontuur en het diende een doel, een goed doel. Dat besef kwam pas duizenden kilometers later in het lepradorp waar ze aan het eind van de reis werden ontvan-

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 169