Zeeland, een te trage motor gen en waar mensen zonder vingers, neuzen en tenen hen kwamen bedanken voor de goederen die ze hadden gebracht. Daarna werd de stichting opgericht en wordt er momenteel structurele hulp geboden aan een groep mensen in Gambia volgens het principe van het microkrediet. Je leent mensen geld om een bedrijfje te starten, een taxidienst op te zetten of een bakkerijtje te beginnen, zodat ze zichzelf kunnen bedruipen. Als het goed met ze gaat, komt het geld vanzelf te rug en kun je dat weer in een volgend kleinschalig project stoppen.'Gewoon een steentje bijdragen met rechtstreekse hulp', is de reactie die ik krijg op mijn vraag of hij hiermee zijn stoeltje met een gouden randje in de hemel koopt. Als de gasten die avond arriveren zie ik de levensgenieter. Genietend van het ge zelschap, de gesprekken, de complimenten over het eten, de wijn die de tongen losser maakt, de lachsalvo's die nu en dan door de heuvels galmen tot aan het mierennest van de showbizz beneden in de stad, waar de sterren de rode loper opgaan en de paparazzi overuren maken. Als de gasten tevreden vertrekken of ergens in het huis een bed opzoeken, praten we nog even na onder de sterren hemel. In Zeeland is het op dat moment - het is eind mei 2006 - herfstweer, maar dat is goed voor de bioscoop, weet hij na een telefoontje uit Vlissingen. Zeeland is weinig aan bod geweest in onze gesprekken. Nu spreekt hij zijn onge rustheid uit over zijn geboortegrond. Zeeland heeft zoveel potentie en daar wordt vaak zonder een echte visie mee omgegaan. Waar blijft de natuur gehandhaafd en waar moet werkgelegenheid verschaft wor den? Waar komen de voorzieningen voor recreatie en toerisme en waar blijven we van af in Zeeland? Er wordt niet snel genoeg geschakeld op zowel provinciaal als gemeentelijk niveau, het is een trage motor die nodig moet worden opgevoerd.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 170