floordhoek Diving Company B.V. Boordhoek Offshore B.V. Er zijn drie werkmaatschappijen: Noordhoek Diving doet inspecties, maar ook allerlei beton- en staalwerk onder water. In de Rotterdamse en Antwerpse havens worden kademuren en damwan- den geïnspecteerd en onderhouden. Dat betekent ook laswerk en kathodische bescherming, want ook stalen damwanden roesten weg in een zout milieu. Maar Noordhoek heeft ook veel onderwaterwerk gedaan aan de afgezonken tunnelele menten van de tunnel tussen Zweden en Denemarken. En in Maleisië en Indonesië worden stuwdammen gecontroleerd en onderhouden. Voor olieruimen op zee kun je ook bij Noordhoek terecht. Leen: 'Hier in de regio zijn we ook nog steeds servicebedrijf. Je kunt ons bellen als je een lijn in je schroef hebt of er een autoband tussen een sluisdeur zit. Wie het kleine niet eert... Ons marktgebied is Nederland, maar projectmatig werken we over de hele wereld. We leggen daarbij twee criteria aan, het moet veilig zijn en het moet "gezond" betaald worden.' Deze werkmaatschappij doet veel projecten in opdracht van grote oliemaatschap pijen, vaak aan gas- en olieleidingen. Een goed voorbeeld is een klus in opdracht van Shell. In Sachalin in het noordoosten van Rusland wordt onder zeer zware - letterlijk Siberische - omstandigheden een oilplant ontwikkeld. Noordhoek doet er veel (onderwater)werk aan olieleidingen. Het bedrijf is net klaar met een grote opdracht in India, in hoofdzaak onderwaterlassen. Leen: 'Met deze offshore-poot zitten we echt over de hele wereld, maar ook hier alleen mits het veilig is en gezond betaald wordt.'

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 18