Epiloog Gemiddeld zijn er per etmaal 30 a 40 duizend voertuigbewegingen op de auto snelweg A58. In het toeristenseizoen loopt dit op tot 40 a 50 duizend! Uitgedrukt in 'toeschouwers' gaat het dan om bijna 100.000 mensen per dag! Naast econo mische 'lifeline' is de A58 daarmee het uithangbord van het Zeeuwse landschap, het Zeeuwse visitekaartje bij uitstek. De A58 voert door de delta en is synoniem aan Zeeland. Wat de Zeeuwen met hun land voor hebben is afleesbaar langs het traject. Hier toont de provincie haar profiel, haar ware aard. Zeeland profileert zich als groen-blauwe oase temidden van de Randstad en de Brabantse en Vlaamse stedenband. Vanuit dit bewustzijn is een actief beleid noodzakelijk om de beeldkwaliteit van de slagader van Zeeland voor de toekomst te waarborgen. Dit beleid heeft alles te maken met meer afgewogen en uitge- De reactie van het landschap kiende keuzen voor woningbouw en bedrijfsterreinen. De beelden spreken. Lo catiekeuzen voor ontwikkelingen zijn van doorslaggevend belang, waarbij niet altijd voor de makkelijke weg gekozen zou moeten worden. Daarnaast kan er niet worden volstaan met een gemiddeld welstandstoezicht. Het zou verstandig zijn de inrichting van de weg en zijn omgeving opnieuw ont werpend tegen het licht te houden. Het optimaal benutten van de inrichtings mogelijkheden in combinatie met afgewogen planologische keuzen biedt kansen voor een aanzienlijke kwaliteitsimpuls. Beeldessay: Jan van Minnebruggen, Hans Ringoot, Gertjan Jobse

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 197