Leren van je fouten tiveerd en betrokken. Dat blijkt uit het heel geringe verloop. Een duiker - zoals onlangs - die zijn 12,5 jarig jubileum viert, is eigenlijk heel bijzonder.' Leen: 'Ja, want een duiker kun je vergelijken met een beroepsvoetballer. Hij begint op z'n twintigste en ergens eerste helft dertig wordt het fysiek al te zwaar. Wij denken en doen dan actief mee aan herscholing zodat de man in ons bedrijf kan blijven.' Annemarie: 'Maar nog even terug naar de sfeer hier. Jubilea worden nooit verge ten en wanneer een van de medewerkers aan de andere kant van de wereld zit, proberen we zijn vrouw over te halen om toch naar het feest te komen. Mensen lopen hier vaak op hun tenen en het overgrote deel is ook bereid om op z'n tenen te lopen. Dat geeft ook spanningen en het wil ook wel eens botsen. Maar ik merk dat medewerkers hier veel voor elkaar over hebben.' Noordhoek heeft wel eens overwogen om het bedrijf te verkassen richting Rand stad. Want goed opgeleide mensen vinden is een probleem. Het bedrijf is wervend genoeg maar vaak ketst het af op de partner van de sollicitant die natuurlijk in De directie van Noordhoek, v.l.n.r. Cor Vermeer, Leen Noordhoek en Cees Noordhoek. Zeeland net zo'n goeie baan wil als in de Randstad. En de kaalslag van voorzienin gen op de dorpen maakt dat mensen zich daar niet meer willen vestigen. Leen: 'Ik zie heel veel Zeeuwen dagelijks naar de Randstad reizen om te werken maar andersom - werken in Zierikzee en wonen in Rotterdam - is nog niet zo (n. En 's zomers zit je met die ellendige files. Omdat veel medewerkers op loopafstand van het bedrijf wonen, hebben we toch besloten in Zeeland te blijven.' Mensen maken het bedrijf. Mensen maken fouten. Hoe is dat bij Noordhoek? Leen: 'De jaren negentig waren heel succesvol. We gingen naar steeds grotere projecten. Maar 2001 was een rampjaar. Toen is er een B.V. van ons gesneuveld. We hadden een groot werk in Denemarken en Noorwegen. Maar één van onze partners, een Griekse reder, pleegde contractbreuk. We moesten zelf peperdure equipment inhuren. De machinerie kwam te laat op het werk in Noorwegen waar door we ook nog eens forse schadeclaims aan onze broek kregen. Noordhoek

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 21