Wim van Gelder (Amsterdam, 1942) is Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland. Hij publiceerde eerder in Zeelandboek deel 5. In deel 7 is over hem geschreven door Mirjam van Zuilen (Rotterdam, 1958) studeerde Rechten en Journalistiek. Later behaalde ze de graad van Master of Corporate Communication aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Ze werkte als verslaggever voor een aantal kranten Rebecca van Wittene (Middelburg, 1963) was acht jaar werk zaam als onderwijzeres in het basisonderwijs. Ze werkte drie jaar als bureauredacteur bij Uitgeverij Zwijsen in Tilburg. Presenteerde en produceerde radio- en televisieprogram- Mieke Lemmens (Heerlen, 1945) werkte na haar kweekschoolop leiding met hoofdakte drie jaar als leerkracht op een lagere school in Hoensbroek. Vervolgens was ze lerares op een scholengemeenschap voor VBO en MAVO in Rotterdam. Na haar ver huizing naar Middelburg werkte ze korte tijd aan de journalist Jan Jansen. In dit Zeelandboek staat een interview met hem en zijn echtgenote. Zij blikken daarin terug op de ambtelijke periode in Zeeland, die in 2007 afloopt een detailhandelsvak school. Later keerde ze terug naar het basison derwijs. Gedurende vijf jaar was ze directeur van een basisschool, na fusies waarnemend. Tevens is ze freelance auteur voor educatieve uitgeverijen, waaronder Meulenhoff-Educatief en Zwijsen. en als parlementair verslaggever/redac teur. Ze verhuisde naar Zeeland om bij de PZC adjunct-hoofdredacteur/ chef centrale redactie te worden. Thans is ze werkzaam als hoofd communicatie bij Delta N. 17 Ze publiceert regel matig in Zeelandboek. ma's voor Minjon van de AVRO. Vanaf 1990 werkt ze als program mamaker/presentator bij Omroep Zeeland. Sinds die tijd houdt ze zich hoofdzakelijk bezig met de samenstelling van kunst- en cultuur programma's voor radio en televisie.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 221