Arnold Parre (Den Haag, 1943) begon zijn carrière als stuurman bij de grote vaart en schreef in die tijd voor De Blauwe Wimpel. Later was hij perso neelschef bij Hoechst Vlissingen, waar hij het bedrijfsblad redigeerde. Vervolgens werkte hij in de maatschappelijke Kees Slager (Scherpenisse, 1938) was journalist bij Het Vrije Volk, de Vara-ra- dio en de VPRO-radio. Was vanaf de jaren '70 betrokken bij de (oppositionele) Zeeuwse bladen De Gouden Delta en Nieuw Zeeland en schreef op basis van oral history een aantal boe ken die bijna allemaal betrekking hebben op de zuidwestelijke delta Anke Tanihatu- van Boxtel (Boxtel, 1959) ging in 1976 op vakantie in Zeeland en is nooit meer weggegaan. Ze is vanaf 1991 werkzaam bij Omroep Zeeland als dienstverlening en zat in de redactie van een landelijk vaktijdschrift. In 1985 werd hij com municatieadviseur bij de PZEM, later DELTA N. V. Ook hier redigeerde hij het personeelsblad. Samen met Frank Deij schreef hij 10 jaar Delta: van monopolie naar markt. in de 20ste eeuw (onder andere Landarbeiders, De Ramp, De Zeeuwse geschiedenis in meer dan honderd verhalen, Armoede treedt bin nen). Is initiatiefnemer en voorzitter van de Stichting Ooggetuigen van de 20ste eeuw, een project dat Zeeland aan een 'gesproken geschie denis-archief' van de vorige eeuw wil helpen. programmamaker/pre sentator. Sinds 1988 speelt ze bij het Middel burgs theater. Daarnaast is ze moeder van twee dochters en oma van een kleindochter. Ton Vaes (Smallingerland, 1960) is schipper alle binnen wateren en stuurman kleine zeilvaart. Tevens studeerde hij Technische Pedagogiek aan de Hogeschool in Eindho ven. Voor zeegaande beginnende schippers organiseert hij namens de Behoudsorganisatie Kotterzeilen diverse veiligheidstrainingen en keuringen. Van 1997 tot 2006 was hij eigenaar van de Vrouwe Suzanna.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 222