Financien Underwater Contractors B.V. is een van onze werkmaatschappijen die is kapot gegaan. Wat waren wij blij dat we goeie waterdichte schotten tussen de verschil lende werkmaatschappijen hebben, anders waren we er helemaal aangegaan. We zijn de zaak daarna flink gaan reorganiseren en weer gaan opbouwen.' Noordhoek vat deze tegenslag dus op als een les. Hele grootschalige projecten doen ze niet meer. Leen: 'De klassieke duikkennis koesteren we. Voorheen werden duikers op den duur leidinggevenden. Maar bij de reorganisatie werd duidelijk dat er behalve praktijkmannen ook behoefte was aan hands-on managers. Hoger opgeleiden die weg weten in de steeds verder doorgevoerde automatisering en veiligheidseisen. Meer eigen verantwoordelijkheid en meer zelf doen, dat is eigenlijk de moraal. Niemand heeft hier een secretaresse.' De firma Noordhoek is eigendom van de familie. De aandelen zijn in eigendom bij Leen en Cees. Het bedrijf is financieel gezond. Sinds oktober 2004 is de markt flink aangetrokken. 2005 was een topjaar met een omzet van 17 miljoen en een netto resultaat van drie miljoen. De offshorepoot nam het leeuwendeel voor zijn rekening (90%), Noordhoek Diving was goed voor 6% terwijl Seatec voor 4% bijdroeg aan de omzet. Leen: 'Wij hebben een gezond huishoudboekje en dat willen we zo houden. Elk jaar in oktober gaan we bij elkaar zitten. Je moet zo vroeg mogelijk weten wat voor klussen eraan komen in het volgende jaar. Ons netwerk en het onderhou den ervan is voor ons van levensbelang. Vooral Cees is internationaal heel goed op de hoogte. En we zijn heel scherp in de acquisitie. We maken in oktober een liquiditeitsprognose voor het komende jaar. Het liefst werken we met eigen geld. Banken willen best geld steken in onze onderneming maar spelen altijd op safe.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 22