Is er een geheim? Ik heb privé af en toe grote risico's genomen bij investeringen en innovaties. Wil je echt ondernemer zijn dan moet je moedig zijn, je moet lef hebben. De risicovolle investeringen, die je bedrijf vaak vooruit helpen, die gebeuren nog steeds met familiekapitaal.' Annemarie: 'Ik heb een onderzoek gezien waaruit blijkt dat de kwaliteit van on dernemers in Nederland afneemt. Veel ondernemers zien het als alleen maar hun baan, liefst met status. Ik kan in dit familiebedrijf kijken en dan zie ik dat er echt offers gebracht worden om de gestelde doelen te bereiken.' Wat maakt Noordhoek tot zo'n vitale onderneming? Is er een geheim? Wat is Leen z'n geheim? Foto links: Noordhoek Diving doet de onderwater inspectie van de zeilschepen van de Volvo-Oceanrace. Juni 2006 in Rotterdam. Foto midden: Vader Leen en zoon Cees bij de TUP. Foto rechts: Aan het werk boven een wrak. Leen kijkt naar het plafond maar dat duurt maar even: 'Ik ben opgegroeid in een bedrijf waar ze geen tijd hadden voor de kinderen. We woonden in de Wilhel- minapolderpolder dus er kwamen geen vriendjes spelen. Ik moest mezelf leren vermaken en was dus vroeg zelfstandig. Ik ben vervolgens jong voor de leeuwen gegooid. Verder werk ik graag met mensen. En ik zie erg goed van welke mensen we afhankelijk zijn, daar investeer ik in. Weet je nog, mijn vader die gratis kof fie uitdeelde in het veerhuis. En verder wil ik als onderneming de beste kwaliteit leveren, want dat willen mensen. En dat kan alleen als je denkt in de driehoek: durven/investeren/innoveren. Je moet ook elke dag scherp zijn. En ten slotte: de klant is altijd koning.' Ik vraag het ook aan Annemarie: 'Een sterk punt van een familiebedrijf is dat men sen heel lang meedoen. Je merkt aan de omgeving dat veel mensen Leen al heel lang kennen en weten dat ze hem kunnen vertrouwen. Cees heeft kort nadat hij in het bedrijf ging werken de mindere periode en de reorganisatie meegemaakt.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 23