Eugène Wijffels: het verhaal van de landbouuj plaatsen extra kunnen worden gerealiseerd. Het kost een paar miljoen. Maar er wordt ook voor paar honderdduizend euro geïnvesteerd in de omgevingskwaliteit buiten de camping. Dat is hun bijdrage aan de projectpot om de relatie tussen het dorp Groede en de kust op te waarderen. Daarin speelt het hertenkamp een rol. Dat is na de oorlog ontstaan om het bunkerdorp als onderdeel van de Atlantik Wall te verdoezelen. De bunkers werden onder zand verborgen, er werd beplan ting aangelegd en de rijksoverheid deed bovendien een paar herten cadeau. Het was goedkoper dan vijftien bunkers slopen. Nu zou je een paar van die volkomen intacte bunkers weer zichtbaar kunnen maken en openstellen. Je zou een voet- weg van Groede naar het kamp kunnen aanleggen en van het kamp naar het strand. Vol enthousiasme laat Jos de tekening zien die in het kader van Groede Podium in opdracht van de gemeente door landschapsarchitectenbureau Lubbers uit Den Bosch is gemaakt. Eugène Wijffels. De Linden- boom op de achtergrond is een geschenk van Thijs Kramer voor de 50ste verjaardag van Eugène. Eugène Wijffels (1943) is rustend landbouwer te Aardenburg. Net als zijn een jaar oudere broer Herman bezocht hij de HBS in Oostburg en ging economie studeren in Tilburg. Toen Herman daar tweedejaars was en Eugène eerstejaars overleed hun vader. Eugène brak daarop zijn studie af om zich als negentienjarige voor het ouderlijk bedrijf in het buurtschap Turkeye in te zetten. Het was de tijd van door zettende mechanisatie. Er is nog wel de herinnering aan trekpaarden en werk voor veel handen, maar in de loop van de jaren zestig konden de veertig hectaren met drie tot vier man gerund worden. Toen hij in 1970 trouwde met Rita Blondeel ver trok hij naar het bedrijf van zijn schoonouders. 52 hectare. Eerst werk voor twee, later deed Eugène het alleen, zoals zijn jongere broer Theo de ouderlijke grond ook in zijn eentje runt. Herman memoreert in een artikel (zie: www.duurzaamzee- land.nl) dat er in zijn jeugdjaren nog honderdvijftig mensen in Turkeye woonden. Nu zijn dat er nog maar een stuk of tien. De rest van de huizen, die vroeger bewoond werden door allochtonen die voor het grootste deel in de landbouw

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 62