Thijs Kramer Ontpolderingsdossier akkerbouwgronden ter wereld. Die moet je juist niet opofferen aan de natuur. Je moet wel nieuwe natuur maken, maar niet op goede landbouwgronden. Dat zegt iemand die ook voorzitter is van de Vereniging Natuurmonumenten. Eugène is het volstrekt eens met zijn oudere broer. Wie het daar ook mee eens is, dat is Thijs Kramer. Thijs Kramer? Dat is toch die man van de natuurbescherming, de man van de bezwaarschriften en Raad van State-procedures tegen uitbreidende recreatie, die de boeren in het harnas joeg toen hij in het natte najaar van 1998 ziedend was over de sluiting van de storm vloedkering om overtollig regenwater uit de polders te kunnen afvoeren met als gevolg de PZC-krantenkop: 'Boeren praten niet meer met ZMF'? Ja, het is die Thijs Kramer, maar het beeld moet worden genuanceerd. 'Je moet soms als vertegen- Thijs Kramer. Foto Mechteld Jansen. woordiger van een deelbelang een standpunt naar buiten brengen. Daar word je dan mee vereenzelvigd', zegt hij. Toen moest hij als woordvoerder van de ZMF (Zeeuwse Milieu Federatie) een conflicterend standpunt naar buiten brengen. Als het erop aankomt is hij echter meer een bruggenbouwer, zoekt compromissen, kijkt naar waar belangen gedeeld kunnen worden. Hij is nu als Gedeputeerde voorzitter van de Gebiedscommissie 'Natuurlijk Vitaal' en voordat hij dat was zat hij er namens de natuurbescherming in. Hij heeft onder andere Natuur en Land schap in zijn portefeuille, en ook Landinrichting. Thijs Kramer is ook de man in het brandpunt van de ontpolderingsdiscussie in 2006. We komen er niet onderuit er iets over te zeggen, want de kranten ston den er vol van. De door minister Veerman in het kader van de verdieping van de Westerschelde afgedwongen ontpoldering van zeshonderd hectare Zeeuws land

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 64