Politiek geëngageerd latie met Vlaanderen, die daarmee te maken heeft. Er liggen zoveel kansen om op een andere manier met het water om te gaan dat er meer op het spel staat dan die zeshonderd te ontpolderen hectares.' Thijs Kramer is geboren en getogen in West-Zeeuws-Vlaanderen. Schoondijke 1955. Zijn vader is op Schouwen geboren, maar in zijn jeugd naar Breskens ver huisd, zijn moeder is een boerendochter uit een Brabantse protestantse enclave onder Valkenswaard van boeren die voor een groot deel in vroeger tijd uit Zeeuws- Vlaanderen afkomstig waren. Hij was vertegenwoordiger van kantooruitrusting met heel Zuidwest-Nederland als rayon, zij was gezinsverzorgster, die tijdens de Natuurgebied Het Zwin. Het bordje staat een beetje in de weg. Ramp ook ingeschakeld werd bij het weer op orde brengen van getroffen huishou dens. Bij de vuurtoren van Breskens hebben ze elkaar leren kennen en Thijs werd hun oudste zoon in het gezin dat uiteindelijk uit drie jongens en twee geadop teerde dochters ging bestaan. Als Thijs terugblikt op zijn jeugd zijn er twee dingen die eruit springen. Het plak boek van zijn moeder met foto's uit de situaties, waarbij zij in de periode van na de Ramp betrokken was en de tochten met zijn vader door het hele Deltagebied. Herinneringen. De boot naar Zierikzee, de aanleg van de Zeelandbrug, de blokken steen die bij het bouwen van de Grevelingendam en het dichten van het Brou- wershavense Gat vanuit een kabelbaan in het water werden gestort. Hij leerde heel Zuidwest-Nederland goed kennen. Hij ging in Oostburg naar het lyceum. Hij was heel jong al politiek geëngageerd. Derde-Wereldbeweging, anti-Vietnamde- monstraties en dat soort acties. Dat had hij misschien ook wel een beetje van zijn Zffjjvsj UNKQÜf' natuurgebied

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 66