moeder, die zich in 1966 al vanaf het begin aansloot bij het vernieuwingselan van D'66. Thijs: 'Ik kom gewoon uit een omgeving waar met veel verantwoordelijk heid naar de samenleving wordt gekeken.' Na het lyceum werd het de Sociale Academie in Breda, een opleiding die borrelde van het studentenprotest. In die tijd kwam hij thuis in contact met Jan de Zwart. Een ecologische boer, die al heel lang met natuurbeschermingswerk bezig was. De kenmerkende West-Zeeuws- Vlaamse knotwilgen gingen eraan als ze niet geknot werden. Thijs werd een van de vrijwilligers. Vanuit dat vrijwilligerswerk is de lokale natuurbeschermingsvereni ging 't Duumpje heropgericht. Thijs werd meteen bestuurslid. Van daaruit is hij ook behoorlijk fanatiek gaan vogels kijken. Op zijn eigenlijke vakgebied, sociaal- cultureel werk, raakte hij snel uitgekeken. Hij kreeg een baan bij de provincie als vogelinventarisator. Vanuit 't Duumpje kwam hij in het bestuur van het Zeeuws Coördinatie Orgaan (ZCO). Toen dat fuseerde met de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland (VMZ) tot de ZMF kwam er financiële ruimte voor een extra medewerker De lyriek van Terhofstede. in het natuurbeschermingswerk. Daar solliciteerde Thijs op en hij kreeg de baan. Als er iemand is die de ontwikkelingen van nabij heeft meegemaakt, dan is het Thijs. Hij heeft ze niet alleen meegemaakt, hij heeft er ook mede zijn stempel op kunnen drukken door de ruimte die hij van zijn bestuur kreeg. Het is de ontwik keling van protesten en bezwaren maken naar overleg, van polarisatie naar sa menwerking. Als je samenwerkt kun je mooie dingen bereiken, waar alle partijen profijt van hebben. Zo is het Plan Tureluur op Schouwen ontstaan door van meet af aan met de verschillende partijen rond de tafel te zitten. Zo is het ook met 'Na tuurlijk Vitaal' gegaan.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 67