In memoriam Thijs Kramer 1955-2006 Zeeuws Gedeputeerde 2003-2006 1 augustus is gedeputeerde Thijs Kramer bij een auto-ongeval om het leven ge komen. Hij was met zijn partner Soan op een vakantiereis naar Mongolië en bij een tussenstop in Peking vond het tragisch ongeluk plaats. Sinds 2003 was Thijs Kramer (PvdA) lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Zeeland zal met Thijs Kramer iemand missen die dagelijks op een gepassioneerde manier bezig was met natuur, landschap, water en kustbeheer. Zeeland zal hem vooral missen omdat deze man zijn opdracht niet heeft kunnen afmaken. Thijs was een man met visie. Zijn visie, zijn droom voor Zeeland was: een prachtige provincie te behouden en te verbeteren. Dat was voor Thijs synoniem met ver nieuwing en verandering. Verandering was voor hem geen bedreiging, maar een mogelijkheid voor verbetering. Die vernieuwing kwam tot uitdrukking in veel van de zaken waar hij aan werkte. Een voorbeeld dat ik hier wil aanhalen is, zoals hij het zelf noemde, de tweede deltawerken. Nog maar enkele weken geleden werd de 'Kracht van de Delta' ge publiceerd. In deze filosofie wordt afscheid genomen van alléén maar steen, staal en kille techniek. Slimme combinaties tussen water en natuur enerzijds en ruim telijke kwaliteit en economische ontwikkeling anderzijds zorgen voor een veilige omgeving, die bestand is tegen de stijgende zeespiegel. De statische benadering van het kustbeheer in de vorige decennia vervangen door een meer dynamische aanpak, die meer in overeenstemming is met de dynami sche krachten in de natuur. Het beleid met een eenzijdige doelstelling transfor meren naar een integraal beleid waarin meerdere beleidsdoelstellingen worden gerealiseerd, zonder dat afbreuk wordt gedaan aan de belangrijke doelstelling: de veiligheid. Thijs was een man die nieuwe ideeën omarmde. Innoveren met resultaat, daar draaide het om. Hij zag altijd legio mogelijkheden en hij was ervan overtuigd dat deze ideeën, die hij onder andere tijdens het Wereld Waterforum in Mexico had opgedaan, in Zeeland uitgevoerd konden worden.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 72